L'edifici està gairebé ple!

200 Broadway

200 Broadway
   New York, NY 10038
Lloc de treball disponible

Consulta els espais disponibles i reserva'ls en línia.

Reserva lloc de treball

Prefereixes veure-ho en persona?

L'edifici està gairebé ple!
200 Broadway
200 Broadway
200 Broadway New York NY 10038
Nom i cognoms.
Ho necessitem per a les confirmacions.
Indica'ns com posar-nos en contacte amb tu.
Quantes persones necessiten espai de treball?
Si fas clic al botó anterior, acceptes les nostres Condicions del servei i afirmes haver llegit i entès la nostra Política de privacitat
 • 200 Broadway Office Space
  Façana de l'edifici
 • 200 Broadway Office Space
  zona comuna
 • Treball cooperatiu a 200 Broadway
  zona comuna
 • 200 Broadway Office Space
  Hot Desks
 • Treball cooperatiu a 200 Broadway
  Cuina
 • 200 Broadway Office Space
  zona comuna
 • 200 Broadway Office Space
  Cuina
 • Sala de conferències de 200 Broadway
  Sala de conferències
 • 200 Broadway Office Space
  Cabina telefònica
 • 200 Broadway Office Space
  zona comuna
 • 200 Broadway Office Space
  Oficina privada
 • 200 Broadway Office Space
  Passadís interior
 • 200 Broadway Office Space
  Escala interior
 • 200 Broadway Office Space
  zona comuna
 • 200 Broadway Office Space
 • 200 Broadway Office Space
 • Treball cooperatiu a 200 Broadway
 • 200 Broadway Office Space
 • Treball cooperatiu a 200 Broadway
 • 200 Broadway Office Space
 • 200 Broadway Office Space
 • Sala de conferències de 200 Broadway
 • 200 Broadway Office Space
 • 200 Broadway Office Space
 • 200 Broadway Office Space
 • 200 Broadway Office Space
 • 200 Broadway Office Space
 • 200 Broadway Office Space

Fulton Center Coworking

Crowning the Fulton Center transit hub, this New York coworking space has in-building access to most major subway lines: the 2, 3, 4, 5, A, C, J, Z, N, and R can get you wherever you need to go. The nine-story space offers a can’t-be-beat location for commuters from around the city, as well as New Jersey, thanks to nearby PATH trains. With all the latest amenities, this location is just right for businesses ranging from startups to larger companies—financial firms make their home here, thanks to the proximity of the Financial District, as well as media and tech companies. If you’re looking for a prime spot in Lower Manhattan, turn to WeWork Fulton Center.

Lloc de treball disponible

Quantes persones necessiten espai?
Oficines privades

Espais d'oficina tancats amb clau per a equips de totes les mides

1

Des de 1.160 $/mes

Afiliació Hot Desk

Accés sota demanda a un espai de treball compartit i a les àrees comunes

En aquesta ubicació no hi ha escriptoris personals.

Ubicació

200 Broadway New York, NY 10038
 • Trànsit proper

 • metro icon
  Fulton Center
 • freeway icon
  West Side Highway

Serveis

 • 200 Broadway Office Space
  Cuina
 • Sala de conferències de 200 Broadway
  Sala de conferències
 • 200 Broadway Office Space
  Cabina telefònica
 • 200 Broadway Office Space
  zona comuna
 • 200 Broadway Office Space
  Oficina privada
 • 200 Broadway Office Space
  Passadís interior
 • 200 Broadway Office Space
  Escala interior
 • 200 Broadway Office Space
  zona comuna

Les singularitats d'aquest edifici

 • Sala de criança

  Un espai privat que pot tancar-se, segur i còmode dissenyat expressament per als nous progenitors, equipat amb una nevera i una pica per cobrir qualsevol necessitat.

 • Amics dels gossos

  Fer la teva millor feina acompanyat del teu amic pelut de quatre potes? Aquí els gossos són benvinguts.

 • Cafeteria

  Fes que el cafè esdevingui una rutina gairebé mística amb una cafetera d'última generació. Algú vol llet espumosa?

 • Espai per a esdeveniments

  Amb projector, sistema de so i controls d'il·luminació, les sales es poden modificar fàcilment per a les reunions dels membres.

 • Llum natural

  L'exposició a llum natural millora l'estat d'ànim, l'energia, la concentració i la productivitat.


Serveis inclosos

 • Stocked kitchens

  Gaudeix d'aigua de fruita, cafè microtorrat i te gratis o prepara't el dinar gràcies a les neveres, els microones i els rentavaixelles de què disposem.

 • Esdeveniments socials i professionals

  Des de tallers fins a panels amb líders de pensament i tastets de formatges, la nostra programació t'ajuda a nodrir una bona cultura d'equip.

 • Serveis de neteja

  Durant tot el dia, el nostre equip de neteja ajuda a mantenir impol·lutes les àrees comunes, les sales de reunions i les oficines privades.

 • Wi-Fi d'alta velocitat

  Connecta't amb cable a Ethernet o a un Wi-Fi segur, amb assistència de TI i funcionalitat d'inici de sessió de convidat incloses.

 • Personal in situ

  Amb anys d'experiència operativa i basada en el sector terciari, el nostre equip és a l'oficina de 9 a 17 h de dilluns a divendres, per ajudar-te amb tot el que necessitis perquè tot vagi com una seda.

 • Àrees comunes úniques

  El cor de les nostres ubicacions, aquestes sales són espais que recorden una sala d'estar i han estat dissenyades per a la creativitat, la comoditat i la productivitat.

 • Cabines telefòniques

  En aquests còmodes espais semiprivats que trobaràs a cada pis, hi podràs dur a terme trucades i videotrucades amb total privacitat.

 • Impressores de primer nivell

  Totes les plantes inclouen el seu propi espai equipat amb una impressora, subministraments d'oficina i trituradora de paper de primer nivell.

 • Gestió de correu i paquets

  Des de sobres fins a caixes i entregues especials, l'equip de la nostra comunitat està disponible per ajudar-te amb la gestió del correu i els paquets.

 • Sales de reunions

  Tens molt per escollir, des de sales amb pissarres i taules altes per fer pluges d'idees fins a sales de conversa per a reunions informals, passant per sales de presentacions amb projectors i altaveus i sales especialitzades.

 • Begudes gratis

  Mantén el nivell de cafeïna amb el nostre cafè microtorrat o amb una tassa de te, i no t'oblidis d'hidratar-te amb l'aigua refrescant de fruites que trobaràs a totes les ubicacions de WeWork.

Events at 200 Broadway

Tant si cerques coneixement, com inspiració o passar-ho bé, aquí sempre hi ha alguna cosa que val la pena. Fes una ullada als últims esdeveniments:

 • Instagram Stories Content Creation Event!
Som aquí per ajudar-te
Steph H.

L'equip de Mànagers de la Comunitat afegeix un toc professional i personal a tots els edificis de WeWork i està compromés a apoderar els membres en tot allò que pugui.

Ressenyes de Google

Edwin Velez
February 5, 2020
Great place to meet clients
Area_Surveyor_K
July 13, 2018
Great place. Very good staff. Hard to find at first because it is upstairs but that isn't a bad thing if you are there to work.
Anita M C Endeman
26 de juny de 2018
Great place to work
Robert Byrd
20 de juny de 2018
All WeWork locations are Awesome!!! This one is beaitiful!!!
Brian McSteen
22 de maig de 2018
I spent the day working in the WeWork on the top floor. What an amazing office. You can walk around the top of the office like it's a spaceship and see all the activity in the center below. Super nice place to work and very modern and co... Read more I spent the day working in the WeWork on the top floor. What an amazing office. You can walk around the top of the office like it's a spaceship and see all the activity in the center below. Super nice place to work and very modern and cool office building. There is free coffee and all the amenities you'd need in an office space. It's awesome for the employees who work here – they can take the train right into Fulton Center and then go right up to work. Really neat space to work in NYC
Gina
August 2, 2018
This place is one of the many reasons I look forward to work everyday! It doesn’t feel like a corporate 9-5 job because of the environment WeWork provides - friendly and helpful staff, amazing amenities, etc. Great place to rent if you w... Read more This place is one of the many reasons I look forward to work everyday! It doesn’t feel like a corporate 9-5 job because of the environment WeWork provides - friendly and helpful staff, amazing amenities, etc. Great place to rent if you want a non-corporate environment.
Barbara Herrera
January 5, 2020
Excellent
Dave Sachs
February 15, 2018
WeWork Fulton Center has been great for our small team. The space itself is one of a kind, and the location is perfect. The community team is polite, friendly, and ultra-responsive when we need a little help. Keep up the great work guys.
Courtland Thomas
February 15, 2018
One of the best WeWorks in the city. The space feels more spacious than other WeWorks. The staff here are friendly and go out of their way to make sure you have everything you need for you and your company!
Yasmin Omrani
February 15, 2018
WeWork is the coolest and most fun place to work, but it is the community at Fulton Center that makes it a warm and inviting place. The WeWork staff is beyond helpful and have become great friends. I actually look forward to coming into ... Read more WeWork is the coolest and most fun place to work, but it is the community at Fulton Center that makes it a warm and inviting place. The WeWork staff is beyond helpful and have become great friends. I actually look forward to coming into work... especially on Mondays where they have free breakfast.
Stephanie Smouha
February 15, 2018
2 months here changed my entire career. I joined the space to do a little side work in marketing but I made so many contacts that it blew up into creating my own agency. The space here is also really impressive as many people from other ... Read more 2 months here changed my entire career. I joined the space to do a little side work in marketing but I made so many contacts that it blew up into creating my own agency. The space here is also really impressive as many people from other weworks cane for meetings and loved the open spaces to work and the variety of conference rooms. It’s so much space you feel like you cannot be in Manhattan. Becky, who manages the building was so helpful and I am so grateful she recommended this space to me.
Dan Allon
11 d'octubre de 2017
I've worked in a bunch of offices and collaborative workspaces and this is by far the best! The people here are amazing, especially the community management team :) I love coming here to work everyday!
Brian Kale
11 d'octubre de 2017
Compared to some of the other buildings I've worked out of this is a space station! Wide open and in the center of one of a busy area that connects to everything. The staff here go above and beyond when it comes to hosting events - triv... Read more Compared to some of the other buildings I've worked out of this is a space station! Wide open and in the center of one of a busy area that connects to everything. The staff here go above and beyond when it comes to hosting events - trivia, arts and crafts and movie nights - and are always friendly and awesome. Really love the sense of community that comes with working in a wework and the Fulton Center is a place that my company likes to hangout at after work.
Nicolas Guillen
July 16, 2017
Spacious, large windows, conference room availability
Erin White
11 d'octubre de 2017
Great office and super easy to get to! Plus there's an espresso machine for the afternoon slump.

Load more

Unique Office Space Near Fulton Center

WeWork Fulton Center straddles buildings built two centuries apart—a testament to timelessness and contemporary style. Fittingly, the location’s theme dissolves time and geometry. Find the familiar comforts of mid-century furniture and lighting within the crisp modernity of Fulton Center’s metallic space. More than even the geometric wall patterns, though, the circular floorplan makes this a truly novel experience each day. As you move throughout the space, enjoy 360 degrees of windows and views of downtown. If you’re looking for a premier location with an unbeatably friendly vibe, WeWork Fulton Center is hard to beat.

Ubicacions properes