Speciale aanbiedingen voor sommige privékantoren. Beperkingen en voorwaarden zijn van toepassing. Neem contact op met ons team om meer te weten te komen.

131 Finsbury Pavement

131 Finsbury Pavement
London EC2A 1NT
Speciale aanbiedingen voor sommige privékantoren. Beperkingen en voorwaarden zijn van toepassing. Neem contact op met ons team om meer te weten te komen.

Interesse in deze locatie?

Vul het onderstaande formulier in om een rondleiding te boeken of om een van onze teamleden contact met je te doen opnemen om te weten te komen wat jij nodig hebt op je werkplek.

Vul je voor- en achternaam in.
Dit hebben we nodig om bevestigingen te sturen.
Vertel ons hoe we contact met je kunnen opnemen.
Waar werk je?
Hoeveel mensen hebben een werkplek nodig?
Kies een valuta
Hoeveel werknemers heeft je bedrijf?
Wil je een rondleiding boeken?*

Door op de knop hieronder te klikken, ga je akkoord met onze Servicevoorwaarden en erken je ons Wereldwijde privacybeleid.

 • 131 Finsbury Pavement Coworking
  Common Area
 • 131 Finsbury Pavement Coworking
  Building Entrance
 • 131 Finsbury Pavement Coworking
  Kitchen
 • 131 Finsbury Pavement Coworking
  Common Area
 • 131 Finsbury Pavement Coworking
  Common Area
 • 131 Finsbury Pavement Conference Room
  Common Area
 • 131 Finsbury Pavement Conference Room
  Common Area
 • 131 Finsbury Pavement Coworking
  Wellness Room
 • 131 Finsbury Pavement Conference Room
  Classroom
 • 131 Finsbury Pavement Coworking
  Conference Room
 • 131 Finsbury Pavement Coworking
  Hot Desks

Beschikbare werkplek

Hoeveel mensen hebben een werkplek nodig?
Denk aan de plaatselijke social distancing-regels wanneer je een ruimte zoekt.
Privékantoor

Krijg een eigen ruimte vanaf £638/maand (plus belastingen en toeslagen) voor een team van 10 of meer personen. Prijs is gebaseerd op een minimale verbintenis en kan per locatie verschillen.

Privékantoor

Gebruiksklare, afsluitbare kantoren voor grote en kleine teams

Dedicated Desk

Je eigen bureau in een gedeeld kantoor.

pay-as-you-go
WeWork-app
Boek direct werkplekken en vergaderruimten met de WeWork-app.
Hot Desks: dagpas

Boek een dagkaart voor een zitplaats in onze flexwerkruimte met toegang tot voorzieningen

Vanaf £25/dag
Vergaderruimtes

Reserveer een ruimte per uur om klanten en medewerkers te treffen

Vanaf £10/zitplek/uur

Voorzieningen

 • Schoonmaakdiensten
 • Hondvriendelijk
 • Fietsenstalling
 • Ruimte voor moeders
 • Wellnessruimte
 • Evenementsruimte
 • Technische dienstverlening
 • Vergaderruimtes
Alle voorzieningen bekijken

Locatie

131 Finsbury Pavement London EC2A 1NT
 • Vervoer in de buurt

 • Moorgate station - 2 mins, Liverpool Street - 3 mins, Bank Station - 5 mins
 • City Road
 • Bike storage available

Evenementen

Of je nu op zoek bent naar kennis, inspiratie wilt opdoen of je gewoon wilt vermaken, er gebeurt hier altijd wel iets interessants. Bekijk onze nieuwste evenementen:

 • Love & Sweet Indulgence: A Valentine's Day Biscuit DIY
 • My Baker - Pancake Day!

Coworking & Office Space on Finsbury Pavement

When it comes to homing in on a vibrant serviced office that’s just the right distance from all the best that the City of London has to offer, our space at Finsbury Pavement will stop your search in its tracks. Seated on 12 full floors of an impressive, behemoth of a building, this spot adds the perfect touch of energy to the finance, tech, and legal communities that call the Financial District their home. Just two minutes’ walk from Moorgate Station, three from Liverpool Street, and five from Bank Station, your commute is simplified no matter from which end of London you travel—plus onsite bike storage means you can save your fare and get some cardio in too. The nearby Aviary offers a nice rooftop dinner option with even nicer views for entertaining clients, while Shoreditch’s McQueens is a trendier choice, fit for a team outing. Discover WeWork at Finsbury Pavement and discover the workspace your team has been waiting for.

Wat mensen zeggen

4.5 | 28 Google-reviews

Lady Llanque
november 23, 2023
The service I received here was absolutely amazing, this has been my favourite location of Wework London due to the beautiful vibe that is here thanks to the people at the reception who where absolutely helpful. Without mentioning how cl...Meer informatie The service I received here was absolutely amazing, this has been my favourite location of Wework London due to the beautiful vibe that is here thanks to the people at the reception who where absolutely helpful. Without mentioning how clean was the place, and the facilities that include showers I loved working here.
Pawel M
augustus 12, 2022
Great working space.
M N
juni 22, 2022
The community staff is the best. They are warm, willing to help and truly make you feel it is a community - this is priceless, especially in London. The cleaning team are joyful and happy, which is a reflection of a good/healthy environm...Meer informatie The community staff is the best. They are warm, willing to help and truly make you feel it is a community - this is priceless, especially in London. The cleaning team are joyful and happy, which is a reflection of a good/healthy environment.
Grahame Jury
mei 5, 2022
Absolutely 💯
Elle Linton
januari 24, 2022
Love this location!
Laurel Dunne
november 30, 2021
Great WeWork to be at and credit to Jonathan, the manager/team lead, who makes it a friendly space and runs it efficiently. The place is also well kept with staff regularly cleaning and/or topping up the amenities in the kitchen. The par...Meer informatie Great WeWork to be at and credit to Jonathan, the manager/team lead, who makes it a friendly space and runs it efficiently. The place is also well kept with staff regularly cleaning and/or topping up the amenities in the kitchen. The part-time baristas are always very pleasant and serve decent coffee. There's quite a few meeting rooms and the location is ideal, only a short walk from Moorgate station.
Tony D'Bauch
juni 16, 2021
As a freelancer, a place and concept worth considering.
Jonathan Gan
augustus 6, 2019
A great working space. The place is brand new, all the facilities are well equipped, fresh new and good design. The stuff AMAZING! Really helpful, caring, professional and friendly. The coffee is good, fresh water and a kitchen that is w...Meer informatie A great working space. The place is brand new, all the facilities are well equipped, fresh new and good design. The stuff AMAZING! Really helpful, caring, professional and friendly. The coffee is good, fresh water and a kitchen that is well equipped for you. Even though it's a share working area, the environment is calm, quiet and supporting you to concentrate in your work. Enjoy :)
dnt have dnt know
juli 24, 2019
Very nice business centre
Karl Irons
maart 22, 2019
They do it very well indeed
Meredyth Wolsky
maart 15, 2019
Very nice, very large WeWork with multiple floors. Good location.
Graham Field
februari 14, 2019
Great atmosphere
Mark Banin
december 19, 2018
WeWork is the place to be if you need shared office space. They have 38 locations in London alone, and all within easy reach of the tube. A really good atmosphere inside the place too.
Luis Alves de Lima
oktober 10, 2018
Great co-working environment. I particularly enjoyed the fact that during the evenings plenty of people interact as there's plenty of activity such as ping-pong, snooker and fosse ball as well as free pints
Ella McKenzie
augustus 28, 2018
This is an amazing company, collaboration is encouraged, everything is high spec and beautifully finished. Free fresh coffee and water available as well as stationary and printing!
Meer laden
Tot je dienst
Miguel C.

Het Community Management-team drukt een persoonlijke, professionele stempel op elk WeWork-gebouw, en streeft ernaar om onze leden zo goed mogelijk te ondersteunen.

Gebouwen in de buurt