5161 Lankershim Blvd

5161 Lankershim Boulevard
     North Hollywood, CA 91601
Är du intresserad av den här byggnaden?

Kontakta en av våra representanter.

Boka en personlig eller virtuell rundtur.

 • 5161 Lankershim Blvd Delad arbetsplats
  Byggnadens utsida
 • 5161 Lankershim Blvd Reception
  Community-bar
 • 5161 Lankershim Blvd Delad arbetsplats
  Gemensamt utrymme
 • 5161 Lankershim Blvd Delad arbetsplats
  Gemensamt utrymme
 • 5161 Lankershim Blvd Delad arbetsplats
  Gemensamt utrymme
 • 5161 Lankershim Blvd Delad arbetsplats
  Gemensamt utrymme
 • 5161 Lankershim Blvd Delad arbetsplats
  Utomhusutrymme
 • 5161 Lankershim Blvd Delad arbetsplats
  Kök
 • 5161 Lankershim Blvd Konferensrum
  Klassrum
 • 5161 Lankershim Blvd Konferensrum
  Konferensrum
 • 5161 Lankershim Blvd Delad arbetsplats
  Hot Desk-området
 • 5161 Lankershim Blvd Delad arbetsplats
  Mötesbås
 • 5161 Lankershim Blvd Delad arbetsplats
  Gemensamt utrymme

Tillgängligt arbetsutrymme

Hur många personer behöver få plats?
Tänk på: För att hålla avstånd på arbetsplatsen rekommenderar vi dig att välja ett utrymme som rymmer dubbelt så många personer som ska närvara.

Faciliteter

Uppdaterade för din hälsa och säkerhet

 • Utökad städning
 • Beröringsfria behållare
 • Förbättrade HVAC-rutiner
 • Tekniska tjänster
 • Konferensrum
 • Lokal personal
 • Unika gemensamma utrymmen
 • Telefonrum

En hälsosammare arbetsplats

Med anledning av Covid-19 förbättrar vi våra hygien- och säkerhetsstandarder så att du ska slippa oroa dig.

Läs mer
Bättre hygienrutiner

Vi rengör oftare och mer intensivt för att värna om våra medlemmars och anställdas hälsa.

Personligt utrymme prioriteras

Vi har anpassat avståndet mellan sittplatserna i delade utrymmen så att våra medlemmar kan jobba som vanligt samtidigt som de håller fysiskt avstånd till varandra.

Skyltar med riktlinjer

Vi har satt upp strategiskt placerade skyltar med påminnelser om hur och när man ska hålla avstånd till varandra och vilka hygienrutiner man bör tänka på.

Hygienutrustning

Vi har försett våra lokaler med nytt material och ny utrustning så att våra medlemmar kan hålla utrymmena hygieniska och rena.

Förbättrad luft

Vi maximerar användningen av utomhusluft, utökar den schemalagda ventileringen när det är möjligt och samarbetar med våra hyresvärdar för att följa riktlinjerna gällande luftkvalitet från CDC och ASHRAE.

Läs mer
Bättre hygienrutiner
Vi rengör oftare och mer intensivt för att värna om våra medlemmars och anställdas hälsa.
Personligt utrymme prioriteras
Vi har anpassat avståndet mellan sittplatserna i delade utrymmen så att våra medlemmar kan jobba som vanligt samtidigt som de håller fysiskt avstånd till varandra.
Skyltar med riktlinjer
Vi har satt upp strategiskt placerade skyltar med påminnelser om hur och när man ska hålla avstånd till varandra och vilka hygienrutiner man bör tänka på.
Hygienutrustning
Vi har försett våra lokaler med nytt material och ny utrustning så att våra medlemmar kan hålla utrymmena hygieniska och rena.
Förbättrad luft
Vi maximerar användningen av utomhusluft, utökar den schemalagda ventileringen när det är möjligt och samarbetar med våra hyresvärdar för att följa riktlinjerna gällande luftkvalitet från CDC och ASHRAE.
Läs mer

Plats

5161 Lankershim Boulevard North Hollywood, CA 91601
 • Närliggande transporter

 • North Hollywood Red Line/Orange Line Station(.9 miles away)
 • 5126 Klump Ave Garage (1 block away)
 • CA-170 (.6 miles away)
 • 224, 501, 656 at Lankershim / Magnolia (1 block away)

Evenemang

Vill du lära dig något nytt, få inspiration eller helt enkelt koppla av? Här är det alltid något på gång. Här är våra senaste evenemang:

 • Hot Cocoa Bar!
 • Bagel Bar
 • Yogurt Parfaits!
 • Grab & Go Refresher
 • Breakfast Bar

Coworking & Office Space in North Hollywood

Our North Hollywood coworking space offers a location in close proximity to the industry’s biggest movers-and-shakers—Television Academy and Universal Studios are just down the road. Ideally situated in the heart of the NoHo Arts District, our all-inclusive workspace features beautiful lounges, sleek private offices, a boardroom, and two classrooms that can be combined to fit up to 80 people. S... Read more Our North Hollywood coworking space offers a location in close proximity to the industry’s biggest movers-and-shakers—Television Academy and Universal Studios are just down the road. Ideally situated in the heart of the NoHo Arts District, our all-inclusive workspace features beautiful lounges, sleek private offices, a boardroom, and two classrooms that can be combined to fit up to 80 people. Simplify your commute with the metro at North Hollywood Station, onsite parking and bike storage, and easy access to the 170. After work, treat the team to dinner at a restaurant lining the boulevard, or visit one of the galleries in Valley Village. Surround yourself with a vibrant community of artists and entrepreneurs at WeWork a 5161 Lankershim Boulevard. Schedule a visit to find out more.

Så tycker andra om oss

4.7 | 15 Google-recensioner

Titus Mingus
11 november 2021
Great place to get focused and work.
Chris Browne
8 november 2021
My fav WeWork location in the SFV.
Ari Pendell
8 november 2021
Great location! Very nice staff. cold brew coffee on tap!
Patrick Perez
August 12, 2021
Excellent location and great staff.
Charles Swain
1 juni 2021
The staff is top shelf; consistent A rated buildings and service. I’ve been a member since they opened the first office in LA.
Alberto Alfaro
27 maj 2021
I loved the experience at We work and my clients too, Haley and the team were very professional and answered all my questions, besides they provided clear instructions for future visits.
Swain Law Firm
27 maj 2021
The staff is top shelf; consist A rated buildings and service. I’ve been a member since they opened the first office in LA.
Swain Law Firm
27 maj 2021
Thank you Haley for all you do. Haley, Josh and Rebecca (team Lankershim) rock! WeWork could not have found a better group of people who work together to make team members lives easier. Haley and Josh meet all requests with a smile an... Read more Thank you Haley for all you do. Haley, Josh and Rebecca (team Lankershim) rock! WeWork could not have found a better group of people who work together to make team members lives easier. Haley and Josh meet all requests with a smile and Rebecca is responsive and will diligently solve any problem that may arise in a timely manner. I appreciate all of you!
Shahe Keshishian
18 maj 2021
Great customer service with prices afford
Mr. Sylvers
April 1, 2021
Absolutely love this location and it would be nothing without Haley Josh and Rebecca. And pricing is exceptional for this location
Ben Redfield
April 1, 2021
This is my favorite wework. The staff is exceptional. Best front desk anywhere
mini heli
March 26, 2021
I've visited many WeWork locations in Southern California, but this 1 is my favorite. The staff, Josh + Haley, are absolutely amazing. Very knowledgeable, always looking to help. The offices and hot desks are always clean. Fresh refreshm... Read more I've visited many WeWork locations in Southern California, but this 1 is my favorite. The staff, Josh + Haley, are absolutely amazing. Very knowledgeable, always looking to help. The offices and hot desks are always clean. Fresh refreshments, latte machine, all types of tea. This location really has it all. Building has 24/7 security in case you are working late. Honestly I wouldn't change a thing about what has become my favorite location. Great restaurants on Lankershim to go to. And I love how the staff celebrates milestones, like your birthday, etc. One of the members who became my friend celebrated his 2nd month anniversary here. You can't go wrong at this location. And I guarantee you will fall in love with Josh and Haley!
Nir Ashkenazi
March 26, 2021
I love this location! The staff literally make it fun to come to work. Josh and Haley make the co-working environment so comfortable and productive. I feel like my business has grown so much in the past year working here largely due to t... Read more I love this location! The staff literally make it fun to come to work. Josh and Haley make the co-working environment so comfortable and productive. I feel like my business has grown so much in the past year working here largely due to the positive energy from staff and co-workers. 🙌🙌🙌 highly recommend for anyone interested.
Daryl Young
February 8, 2020
Great place to work
PW Jackson
August 5, 2021
The most unprofessional company I have worked with in my entire life.
Hämta fler
Här för att hjälpa
Rebecca J.

Gruppledningsteamet ger en personlig, professional touch åt varje WeWork-byggnad och strävar efter att skapa möjligheter åt medlemmar på alla möjliga sätt.

Byggnader i närheten