Speciale aanbiedingen voor sommige privékantoren. Beperkingen en voorwaarden zijn van toepassing. Neem contact op met ons team om meer te weten te komen.

1453 3rd Street Promenade

1453 3rd Street Promenade
Santa Monica, CA 90401
Speciale aanbiedingen voor sommige privékantoren. Beperkingen en voorwaarden zijn van toepassing. Neem contact op met ons team om meer te weten te komen.

Interesse in deze locatie?

Vul het onderstaande formulier in om een rondleiding te boeken of om een van onze teamleden contact met je te doen opnemen om te weten te komen wat jij nodig hebt op je werkplek.

Vul je voor- en achternaam in.
Waar werk je?
Dit hebben we nodig om bevestigingen te sturen.
Vertel ons hoe we contact met je kunnen opnemen.
Hoeveel mensen hebben een werkplek nodig?
Kies een valuta
Hoeveel werknemers heeft je bedrijf?
Wil je een rondleiding boeken?*

Door op de knop hieronder te klikken, ga je akkoord met onze Servicevoorwaarden en erken je ons Wereldwijde privacybeleid.

 • 1453 3rd Street Promenade Coworking
  Common Area
 • 1453 3rd Street Promenade Coworking
  Kitchen
 • 1453 3rd Street Promenade Conference Room
  Conference room
 • 1453 3rd Street Promenade Coworking
  Common Area
 • 1453 3rd Street Promenade Office Space
  Private office
 • 1453 3rd Street Promenade Coworking
  Outdoor area

Beschikbare werkplek

Hoeveel mensen hebben een werkplek nodig?
Denk aan de plaatselijke social distancing-regels wanneer je een ruimte zoekt.

Voorzieningen

 • Schoonmaakdiensten
 • Buitenruimte
 • Ruimte voor moeders
 • Wellnessruimte
 • Technische dienstverlening
 • Vergaderruimtes
 • Personeel ter plaatse
 • Unieke gemeenschappelijke ruimtes
Alle voorzieningen bekijken

Locatie

1453 3rd Street Promenade Santa Monica, CA 90401
 • Vervoer in de buurt

 • 5 min walk to Santa Monica Station
 • 5 min walk to Santa Monica Public Garage
 • 10 min drive to 10-Freeway

Evenementen

Of je nu op zoek bent naar kennis, inspiratie wilt opdoen of je gewoon wilt vermaken, er gebeurt hier altijd wel iets interessants. Bekijk onze nieuwste evenementen:

 • Bob Ross Painting Hour
 • Toasty Tuesday
 • Pancake Mania
 • Spam Musubi Cookout

Finding Office Space at 1453 3rd Street Promenade

WeWork is a global network of workspaces where companies grow together. 1453 3rd Street is located in the heart of Santa Monica overlooking the Third Street Promenade—an open-air mall lined with restaurants, theaters, and high-end retail. At this convenient address, discover an entire floor dedicated to All Access and On Demand members. WeWork’s flexible workspace is designed to promote productivity and features a mixture of sleek lounges, hot desks, phone booths, meeting rooms, and a sunny terrace. Get in touch today to schedule a visit.

Wat mensen zeggen

5.0 | 3 Google-reviews

Frank Donner
August 30, 2023
I love this location! It's the perfect size, set up for flexibility from small offices to phone booths and lounge areas. Tina Tan and Team WeWork are amazing! She is always coming up with great activities for the community (loved Blind D...Meer informatie I love this location! It's the perfect size, set up for flexibility from small offices to phone booths and lounge areas. Tina Tan and Team WeWork are amazing! She is always coming up with great activities for the community (loved Blind Date with a Book) and super clean with some great outdoor areas too..only one item needed that most others have - Espresso Machine :) other than that, nothing short of perfection! Thank you Tina & Team WeWork !
Brad Eisen
August 22, 2023
This WeWork is my "home base" for work and I couldn't think of a better place to spend my days. The open floorplan is easy to navigate and there are plenty of desks to be used. Additionally, the view over the 3rd Street Promenade is awes...Meer informatie This WeWork is my "home base" for work and I couldn't think of a better place to spend my days. The open floorplan is easy to navigate and there are plenty of desks to be used. Additionally, the view over the 3rd Street Promenade is awesome for people watching! Never a dull moment on the street below. There are tons of private spaces for calls and/or collaborating with peers. My only wish is that they were open on Friday! 10/10
Enzo Vieri
July 19, 2023
A fantastic place to work & brainstorm! It is more quit in comparison to other WeWork stations and located in the heart of 3rd Street Promenade. Tina & Rachel and other Team members are very helpful and do an amazing job. I definitely re...Meer informatie A fantastic place to work & brainstorm! It is more quit in comparison to other WeWork stations and located in the heart of 3rd Street Promenade. Tina & Rachel and other Team members are very helpful and do an amazing job. I definitely recommend it.
Tot je dienst
tyler v.

Het Community Management-team drukt een persoonlijke, professionele stempel op elk WeWork-gebouw, en streeft ernaar om onze leden zo goed mogelijk te ondersteunen.

Gebouwen in de buurt