925 N La Brea Ave

925 N La Brea Ave
   4th Floor
   Los Angeles, CA 90038
Lloc de treball disponible

Consulta els espais disponibles i reserva'ls en línia.

Reserva lloc de treball

Prefereixes veure-ho en persona?

925 N La Brea Ave
925 N La Brea Ave
925 N La Brea Ave 4th Floor Los Angeles CA 90038
Nom i cognoms.
Ho necessitem per a les confirmacions.
Indica'ns com posar-nos en contacte amb tu.
Quantes persones necessiten espai de treball?
Si fas clic al botó anterior, acceptes les nostres Condicions del servei i afirmes haver llegit i entès la nostra Política de privacitat
 • Treball cooperatiu a La Brea
  zona comuna
 • Treball cooperatiu a 925 N La Brea Ave
  Bar de la comunitat
 • Treball cooperatiu a La Brea
  zona comuna
 • Treball cooperatiu a La Brea
  zona comuna
 • 925 N La Brea Ave Office Space
  Cuina
 • La Brea Office Space
  Terrassa exterior
 • 925 N La Brea Ave Office Space
  Sales de reunions
 • Sala de conferències de 925 N La Brea Ave
  Sala de conferències
 • 925 N La Brea Ave Office Space
  Cabines telefòniques
 • 925 N La Brea Ave Office Space
  Impressió
 • 925 N La Brea Ave Office Space
  Sala de conferències
 • Sala de conferències de 925 N La Brea Ave
  Sala de conferències
 • La Brea Office Space
  Disseny interior únic
 • La Brea Office Space
  Disseny interior únic
 • La Brea Office Space
  Building Entrance
 • Treball cooperatiu a La Brea
 • La Brea Office Space
  Terrassa exterior
 • La Brea Office Space
  Cuina
 • La Brea Office Space
  Lounge

Coworking & Office Space on La Brea Avenue in West Hollywood

Step inside this funky West Hollywood coworking and office space, and you’ll be treated to impressive views of Park La Brea, the Hollywood Hills, and Downtown Los Angeles. WeWork La Brea fills the top three floors of a bright, modern building and includes a day spa on the ground floor and two levels of parking. From newly minted startups to more established companies, this shared working space is filled with a diverse group of businesses. Food and drink are just a stone’s throw away with Sprouts Farmers Market next door, a Starbucks a block away, and happy hour haunts and dinner options on nearby Melrose Avenue and Santa Monica Boulevard. If you’re looking to spend your workday in one of L.A.’s most popular neighborhoods, our new La Brea office is just the place.

Lloc de treball disponible

Quantes persones necessiten espai?
Oficines privades

Espais d'oficina tancats amb clau per a equips de totes les mides

1

des de 850 $/mes

Taules dedicades

Espai d'escriptori en una oficina compartida tancada amb clau

des de 510 $/mes

Afiliació Hot Desk

Accés sota demanda a un espai de treball compartit i a les àrees comunes

Ubicació

925 N La Brea Ave 4th Floor Los Angeles, CA 90038
 • parking icon
  On-site garage is $240 per month; West Hollywood Gateway is $200 per month. The West Hollywood Gateway also offers daily parking for $15/day. There are also many metered/free parking spaces in the area
 • freeway icon
  Right off Santa Monica Boulevard, and a few miles from the 101 freeway
 • bus icon
  One block from both the Santa Monica/La Brea and La Brea/Willoughby Metro Bus stops
 • bike icon
  Storage available

Serveis

 • 925 N La Brea Ave Office Space
  Sales de reunions
 • Sala de conferències de 925 N La Brea Ave
  Sala de conferències
 • 925 N La Brea Ave Office Space
  Cabines telefòniques
 • 925 N La Brea Ave Office Space
  Impressió
 • 925 N La Brea Ave Office Space
  Sala de conferències
 • Sala de conferències de 925 N La Brea Ave
  Sala de conferències
 • La Brea Office Space
  Disseny interior únic
 • La Brea Office Space
  Disseny interior únic
 • La Brea Office Space
  Building Entrance
 • Treball cooperatiu a La Brea
 • La Brea Office Space
  Terrassa exterior
 • La Brea Office Space
  Cuina
 • La Brea Office Space
  Lounge

Les singularitats d'aquest edifici

 • Espai exterior

  Des de balcons fins a terrats, els nostres espais a l'aire lliure són espais cuidats ideals per prendre un cafè, fer ioga, dinar o celebrar-hi reunions individuals.

 • Sala de benestar

  Tant si ets una mare lactant, como si necessites resar o meditar, pots gaudir d'aquesta sala tranquil·la amb pany.


Serveis inclosos

 • Esdeveniments socials i professionals

  Des de tallers fins a panels amb líders de pensament i tastets de formatges, la nostra programació t'ajuda a nodrir una bona cultura d'equip.

 • Serveis de neteja

  Durant tot el dia, el nostre equip de neteja ajuda a mantenir impol·lutes les àrees comunes, les sales de reunions i les oficines privades.

 • Wi-Fi d'alta velocitat

  Connecta't amb cable a Ethernet o a un Wi-Fi segur, amb assistència de TI i funcionalitat d'inici de sessió de convidat incloses.

 • Personal in situ

  Amb anys d'experiència operativa i basada en el sector terciari, el nostre equip és a l'oficina de 9 a 17 h de dilluns a divendres, per ajudar-te amb tot el que necessitis perquè tot vagi com una seda.

 • Àrees comunes úniques

  El cor de les nostres ubicacions, aquestes sales són espais que recorden una sala d'estar i han estat dissenyades per a la creativitat, la comoditat i la productivitat.

 • Cabines telefòniques

  En aquests còmodes espais semiprivats que trobaràs a cada pis, hi podràs dur a terme trucades i videotrucades amb total privacitat.

 • Impressores de primer nivell

  Totes les plantes inclouen el seu propi espai equipat amb una impressora, subministraments d'oficina i trituradora de paper de primer nivell.

 • Sales de reunions

  Tens molt per escollir, des de sales amb pissarres i taules altes per fer pluges d'idees fins a sales de conversa per a reunions informals, passant per sales de presentacions amb projectors i altaveus i sales especialitzades.

 • Begudes gratis

  Mantén el nivell de cafeïna amb el nostre cafè microtorrat o amb una tassa de te, i no t'oblidis d'hidratar-te amb l'aigua refrescant de fruites que trobaràs a totes les ubicacions de WeWork.

Som aquí per ajudar-te
melissa m.

L'equip de Mànagers de la Comunitat afegeix un toc professional i personal a tots els edificis de WeWork i està compromés a apoderar els membres en tot allò que pugui.

Ressenyes de Google

Kim Weiner
December 8, 2017
As a global organization, we are fortunate enough to have multiple WeWork offices around the world. All the locations are fantastic and meet the needs of any business. However, what makes WeWork La Brea particularly special is the Commun... Read more As a global organization, we are fortunate enough to have multiple WeWork offices around the world. All the locations are fantastic and meet the needs of any business. However, what makes WeWork La Brea particularly special is the Community Management Team. Kristen, Evan, Kelly, Paget, and Heather (and all the other staff members) are the kindest, happiest, most helpful humans I have ever met. They all go out of their way to make every day enjoyable and they all work incredibly hard to make sure each and every member is taken care of, at all times. Every team member has gone out of their way to make sure WeWork La Brea is the best WeWork on the planet. Thank you, Team La Brea! You rock!
Louis Carrillo
August 18, 2017
This is a fantastic workspace all necessary qualities are covered plus fantastic view of the city.
Re becca
29 de setembre de 2016
The
Vertical Discovery
April 26, 2018
Love this place
Jason Crossman
8 de novembre de 2016
I've enjoyed working here. The space is always clean, the amenities are awesome. The staff is extremely helpful. If you're looking for library quiet then this definitely isn't the place for you. It's always got something going on. Entert... Read more I've enjoyed working here. The space is always clean, the amenities are awesome. The staff is extremely helpful. If you're looking for library quiet then this definitely isn't the place for you. It's always got something going on. Entertaining guests and clients is a big part about what we do, so it's nice to have space available to do just that.
uniform72
26 de novembre de 2017
The staff at this location are bar none the best of the best. Always willing to help and are very knowledgeable. Always professional, helpful and great personalities. Heather, Kristen, Paget, Evan and Kelly should all be personally thank... Read more The staff at this location are bar none the best of the best. Always willing to help and are very knowledgeable. Always professional, helpful and great personalities. Heather, Kristen, Paget, Evan and Kelly should all be personally thanked by their bosses and commended for making that place a fun and productive work environment!
Matthew Merryfull
February 24, 2018
Great fitout, nice outlook over the city
Alex Chavez
February 6, 2020
Great environment for business and training... Lots of amenities included in the price..
Felix Kiner
April 25, 2017
Very well designed place. Fantastic view from the patio. Friendly staff. My clients happy to come here for a meeting instead of coffee shop. Open 25/7. After 6 it gets empty and very quiet.
Danielle Ussery
January 7, 2018
Great office space!
Ponyo Buttersnaps
August 29, 2018
Gorgeous office spaces. They have everything you could ever need.
yc da
December 31, 2017
Good place
Matt Broatch
December 22, 2016
Dog friendly with frequent events for members.
Kristopher Rollert
December 21, 2017
Awesome place, absolutely beautiful and in a great location
Sevag Demirjian
January 10, 2017
If you rent an office here, you get free beer daily

Load more

West Hollywood Shared Offices

Our coworking space at La Brea is a West Hollywood homage to the influence of Mexican art, architecture, and culture within Los Angeles. We’ve mixed materials found in traditional Mexican buildings and murals by famous artists Siqueiros and Orozco with modern contemporary workspace nuances to create an experience that represents a blend of both worlds. The expansive terrace in the back of the fourth floor is a relaxing space to unwind—a refreshing change of pace from the hustle and bustle of this neighborhood. With its unique Los Angeles charm and signature WeWork amenities, your team is going to love it here.

Ubicacions properes