7083 Hollywood Blvd

7083 Hollywood Boulevard
   Los Angeles, CA 90028

4.47 82 Reviews

Lloc de treball disponible

Consulta els espais disponibles i reserva'ls en línia.

Reserva lloc de treball

Prefereixes veure-ho en persona?

7083 Hollywood Blvd
7083 Hollywood Blvd
7083 Hollywood Boulevard Los Angeles CA 90028
Nom i cognoms.
Ho necessitem per a les confirmacions.
Indica'ns com posar-nos en contacte amb tu.
Quantes persones necessiten espai de treball?
Si fas clic al botó anterior, acceptes les nostres Condicions del servei i afirmes haver llegit i entès la nostra Política de privacitat
 • Treball cooperatiu a 7083 Hollywood Blvd
  Façana de l'edifici
 • Treball cooperatiu a 7083 Hollywood Blvd
  zona comuna
 • Treball cooperatiu a 7083 Hollywood Blvd
  Bar de la comunitat
 • Treball cooperatiu a 7083 Hollywood Blvd
  zona comuna
 • Treball cooperatiu a 7083 Hollywood Blvd
  Terrassa exterior
 • Treball cooperatiu a 7083 Hollywood Blvd
  Cuina
 • 7083 Hollywood Blvd Office Space
  zona comuna
 • Sala de conferències de 7083 Hollywood Blvd
  zona comuna
 • 7083 Hollywood Blvd Office Space
  Cabina telefònica
 • Hollywood Office Space
  Video Game Room
 • Hollywood Office Space
  Cabina telefònica
 • Hollywood Office Space
  Disseny interior únic
 • Sala de conferències de 7083 Hollywood Blvd
  Sala de conferències
 • Treball cooperatiu a Hollywood
  Oficina privada
 • Treball cooperatiu a Hollywood
  zona comuna
 • Treball cooperatiu a 7083 Hollywood Blvd
  zona comuna
 • Hollywood Office Space
  Floor Entrance
 • Treball cooperatiu a Hollywood
  Sala de projecció
 • Treball cooperatiu a Hollywood
  Oficina privada
 • Treball cooperatiu a Hollywood
  Cuina

Coworking & Private Office Spaces for Rent on Hollywood Boulevard

Step inside our stylish Los Angeles office space, and your backdrop will be the Hollywood Hills. WeWork occupies three floors of this modern six-story building in the heart of Hollywood. You can take in the sunshine while hanging out on the palm-fringed balcony overlooking the city skyline. Not only is this Hollywood coworking space dog-friendly, it also has two fully functional screening rooms—great for the businesses in the entertainment industry that make this their home. There’s a variety of other types of companies, from lawyers to fashion designers to tech startups.

When you want to take a break, a few blocks away is the famed Hollywood Walk of Fame. Or check out some of the best bars and restaurants in the neighborhood, including the Library Bar inside the Hollywood Roosevelt Hotel. There’s parking in the building, and the nearest Metro station is a few blocks away. Get inspired by Hollywood’s energetic culture in our Los Angeles office space.

Lloc de treball disponible

Quantes persones necessiten espai?
Oficines privades

Espais d'oficina tancats amb clau per a equips de totes les mides

1

des de 700 $/mes

Taules dedicades

Espai d'escriptori en una oficina compartida tancada amb clau

des de 400 $/mes

Afiliació Hot Desk

Accés sota demanda a un espai de treball compartit i a les àrees comunes

Ubicació

7083 Hollywood Boulevard Los Angeles, CA 90028
 • Trànsit proper

 • metro icon
  Red Line (5 min walk)
 • parking icon
  Aparcament a la ubicació (220 $/mes) i moltes més zones d'aparcament properes (des de 10 $/dia)
 • freeway icon
  Freeway 101
 • bus icon
  217, 212, 312
 • bike icon
  Storage available

Serveis

 • 7083 Hollywood Blvd Office Space
  zona comuna
 • Sala de conferències de 7083 Hollywood Blvd
  zona comuna
 • 7083 Hollywood Blvd Office Space
  Cabina telefònica
 • Hollywood Office Space
  Video Game Room
 • Hollywood Office Space
  Cabina telefònica
 • Hollywood Office Space
  Disseny interior únic
 • Sala de conferències de 7083 Hollywood Blvd
  Sala de conferències
 • Treball cooperatiu a Hollywood
  Oficina privada
 • Treball cooperatiu a Hollywood
  zona comuna
 • Treball cooperatiu a 7083 Hollywood Blvd
  zona comuna
 • Hollywood Office Space
  Floor Entrance
 • Treball cooperatiu a Hollywood
  Sala de projecció
 • Treball cooperatiu a Hollywood
  Oficina privada
 • Treball cooperatiu a Hollywood
  Cuina

Les singularitats d'aquest edifici

 • Suite de producció

  Deixa brillar el teu geni creatiu en una de les nostres sales de producció. Et podem oferir tot el que necessitis per fer el que t'agrada, des d'estudis de gravació insonoritzats a sales de maquillatge amb la millor il·luminació possible.

 • Sala de projeccions

  Amb seients grans extracòmodes, són perfectes per compartir aquells vídeos que s'han de veure a la gran pantalla.

 • Amics dels gossos

  Fer la teva millor feina acompanyat del teu amic pelut de quatre potes? Aquí els gossos són benvinguts.

 • Sala de benestar

  Tant si ets una mare lactant, como si necessites resar o meditar, pots gaudir d'aquesta sala tranquil·la amb pany.

 • Espai exterior

  Des de balcons fins a terrats, els nostres espais a l'aire lliure són espais cuidats ideals per prendre un cafè, fer ioga, dinar o celebrar-hi reunions individuals.

 • Aparcament

  La vida és massa curta per perdre-la buscant lloc per aparcar. Desplaça't a la feina com un professional gràcies a la teva plaça de pàrquing. Els preus varien segons la ubicació.


Serveis inclosos

 • Esdeveniments socials i professionals

  Des de tallers fins a panels amb líders de pensament i tastets de formatges, la nostra programació t'ajuda a nodrir una bona cultura d'equip.

 • Serveis de neteja

  Durant tot el dia, el nostre equip de neteja ajuda a mantenir impol·lutes les àrees comunes, les sales de reunions i les oficines privades.

 • Wi-Fi d'alta velocitat

  Connecta't amb cable a Ethernet o a un Wi-Fi segur, amb assistència de TI i funcionalitat d'inici de sessió de convidat incloses.

 • Personal in situ

  Amb anys d'experiència operativa i basada en el sector terciari, el nostre equip és a l'oficina de 9 a 17 h de dilluns a divendres, per ajudar-te amb tot el que necessitis perquè tot vagi com una seda.

 • Àrees comunes úniques

  El cor de les nostres ubicacions, aquestes sales són espais que recorden una sala d'estar i han estat dissenyades per a la creativitat, la comoditat i la productivitat.

 • Cabines telefòniques

  En aquests còmodes espais semiprivats que trobaràs a cada pis, hi podràs dur a terme trucades i videotrucades amb total privacitat.

 • Impressores de primer nivell

  Totes les plantes inclouen el seu propi espai equipat amb una impressora, subministraments d'oficina i trituradora de paper de primer nivell.

 • Sales de reunions

  Tens molt per escollir, des de sales amb pissarres i taules altes per fer pluges d'idees fins a sales de conversa per a reunions informals, passant per sales de presentacions amb projectors i altaveus i sales especialitzades.

 • Begudes gratis

  Mantén el nivell de cafeïna amb el nostre cafè microtorrat o amb una tassa de te, i no t'oblidis d'hidratar-te amb l'aigua refrescant de fruites que trobaràs a totes les ubicacions de WeWork.

Events at 7083 Hollywood Blvd

Tant si cerques coneixement, com inspiració o passar-ho bé, aquí sempre hi ha alguna cosa que val la pena. Fes una ullada als últims esdeveniments:

 • TGIM | How to Build Business Engagement Online
Som aquí per ajudar-te
Joshua B.

L'equip de Mànagers de la Comunitat afegeix un toc professional i personal a tots els edificis de WeWork i està compromés a apoderar els membres en tot allò que pugui.

Google Reviews

4.47 82 Reviews

Beom su Park
August 2, 2019
(Translated by Google) CGV LA (Original) CGV LA
Joshua Fields Millburn
January 8, 2018
My six-person team looked at several WeWork locations around L.A., and the staff at this location made it the most desireable. Austin, Stephen, and Graham are outstanding!
Cristian Dobrescu
January 2, 2018
Friendly, yet professional
Mike Doose
15 de juny de 2016
Really cool coworking space! They even have kegs!
Joshua Martyn
January 16, 2018
Great building and community.
Camille L. Cortés
13 de setembre de 2017
Great place to work in. The environment is friendly , the staff is very attentive and nice, and the location is always providing fun activities (taco Tuesday, Wine and Whiskey Wednesdays, Lunch while you can listen to chats and workshop... Read more Great place to work in. The environment is friendly , the staff is very attentive and nice, and the location is always providing fun activities (taco Tuesday, Wine and Whiskey Wednesdays, Lunch while you can listen to chats and workshops from some of the companies that work from here) that are helpful for networking and simply just making new friends. Gotta love the decorations too. From carefully placed nods from Twilight Zone, to Hitchcock, Star Wars, and even Disney each corner has something cool and creative that goes hand in hand with Hollywood if you pay close attention ( such as the old cameras placed all over and the lamps made from cameras and camera parts). The space is definitely designed to keep users comfortable and interacting while working with each other. I don't dread Mondays anymore to be honest. And of course Puppies! This is a dog friendly environment, so one can get their dog fix while at work as well. Not bad at all.
Fredrick Reilly
8 de setembre de 2017
The Staff excels at developing programs and events that get people to meet one another. In addition, the staff is friendly and willing to help with any type of problem. We work also has awesome Coffee, both hot and cold (brew)!!!
Michelle Reilly
8 de setembre de 2017
Great Facility - office space is perfect for small businesses, networking events are fantastic and staff is superb, especially Alayna! Ping-pong table on 1st floor and beer on tap... I never want to work anywhere else!
Eric Bunton
8 de setembre de 2017
Wework adds to my work day each week. Alayna, Graham, Stephen all are very friendly (Ramone and Amanda were too). Additionally there are fun events I enjoy attending each week. LOVE the taco lunches, happy hour cocktails, trivia, bing... Read more Wework adds to my work day each week. Alayna, Graham, Stephen all are very friendly (Ramone and Amanda were too). Additionally there are fun events I enjoy attending each week. LOVE the taco lunches, happy hour cocktails, trivia, bingo and drink cart!!
Kevin C. Burns
29 de maig de 2016
Great office spaces for small businesses with cool space on the ground floor for meetings
Dennis Fallon
March 6, 2018
Can't say enough good things about this place. Good coffee, good conference rooms, good bathrooms, GREAT people. I recently terminated my office lease at WeWork Hollywood. Two of the staff here, Graham Gonzales and Stephen Hargett, re... Read more Can't say enough good things about this place. Good coffee, good conference rooms, good bathrooms, GREAT people. I recently terminated my office lease at WeWork Hollywood. Two of the staff here, Graham Gonzales and Stephen Hargett, really made my months at WeWork feel like a second home. I can't say this for any of the other employees I encountered, but these two gentlemen were never once rude, unhelpful, cold or inconsiderate. In fact, they always welcomed me as family and worked hard to accommodate my every difficult request - ALWAYS with a smile, and made sure to extend a welcoming hand to everyone. The staff an amenities outweigh any traffic or parking difficulties you may encounter renting space here. I look forward to renting and becoming part of a WeWork again.
Phuong Ly
8 de setembre de 2017
Amazing staff. They are very friendly, helpful, and always listen to us if we have even small problem. I also love how WeWork hosts different events every week like Mochi Monday, Taco Tuesday, Whiskey and Wine Wednesday, Drink-cart Thurs... Read more Amazing staff. They are very friendly, helpful, and always listen to us if we have even small problem. I also love how WeWork hosts different events every week like Mochi Monday, Taco Tuesday, Whiskey and Wine Wednesday, Drink-cart Thursday, Trail Mix Bar... where I get to meet all the different people . There is a very nice Break room with different choices of coffee, tea, flavorful fruit-infused water. The office is always clean and neat that makes us work comfortably. If you're looking for an office, come here and check it out.
Emily Lam
August 5, 2016
The sign is seen on the outside on Hollywood. Although the surrounding area can be busy with tourists and people passing by, the co-working space inside is great. It is staffed with friendly people who will often organize events and meet... Read more The sign is seen on the outside on Hollywood. Although the surrounding area can be busy with tourists and people passing by, the co-working space inside is great. It is staffed with friendly people who will often organize events and meetups. The kitchen comes with tea and coffee as well as beer. There are long wooden tables for working and also couches . The lobby is very open and upstairs are offices and conference rooms.
Ben Thomas
8 de setembre de 2017
Great people and awesome vibes!
Nick Degani
14 d'octubre de 2016
Good spot to get some work done. I got a membership for a month and had some really good productive sessions.

Load more

Ubicacions properes