Byggnaden fylls snabbt - gör din begäran.

600 B St

600 B Street
     Suite 300
     San Diego, CA 92101

4.1 | 38 reviews

Är du intresserad av den här byggnaden?

Se tillgängliga utrymmen och boka online.

Visa tillgängliga arbetsutrymmen

Besök den här byggnaden personligen i enlighet med våra nya säkerhetsåtgärder.

Byggnaden fylls snabbt - gör din begäran.
Boka en rundtur
Boka en rundtur

Vi värnar om din hälsa och säkerhet. Därför har vi tagit fram riktlinjer för rundturer för att se till att det känns tryggt att besöka våra utrymmen.

För- och efternamn.
Vi behöver detta för bekräftelser.
Ge oss ett sätt att ta kontakt.
Hur många personer behöver arbetsutrymme?
Genom att klicka på knappen ovan godkänner du våra Villkor och har läst och förstått vår Integritetspolicy
 • 600 B St Office Space
  Byggnadens utsida
 • 600 B St Office Space
  Byggnadens utsida
 • 600 B St Office Space
  Gemensamt utrymme
 • 600 B St Reception
  Community-bar
 • 600 B St Delad arbetsplats
  Gemensamt utrymme
 • 600 B St Office Space
  Hot Desks
 • 600 B St Office Space
  Gemensamt utrymme
 • 600 B St Office Space
  Hot Desks
 • 600 B St Office Space
  Kök
 • 600 B St Konferensrum
  Konferensrum
 • 600 B St Office Space
  Telefonrum
 • 600 B St Office Space
  Utskrifter
 • 600 B St Office Space
  Gemensamt utrymme
 • B Street Office Space
  Unika interiörer
 • B Street Office Space
  Unika interiörer
 • 600 B St Konferensrum
  Konferensrum

Tillgängligt arbetsutrymme

Hur många personer behöver få plats?
Tänk på: För att hålla avstånd på arbetsplatsen rekommenderar vi dig att välja ett utrymme som rymmer dubbelt så många personer som ska närvara.
Privat kontor

Låsbara kontorsutrymmen för team av alla storlekar

1

från 680 $/månad

Privata skrivbord

Skrivbord i ett delat, låsbart kontor

från 470 $/månad

Hot Desk-medlemskap

Behovsanpassad tillgång till ett delat arbetsutrymme och gemensamma utrymmen

Plats

600 B Street Suite 300 San Diego, CA 92101
 • Närliggande transporter

 • metro icon
  Trolley: Fifth Avenue Station (2 blocks away)
 • freeway icon
  The closest major roadway is the 5.
 • bus icon
  Bus: 3, 120, 280, 290 at 5th Ave & B Street (1 block away)

Faciliteter

Uppdaterade för din hälsa och säkerhet

 • Utökad städning
 • Automatiska, sensordrivna behållare
 • Förbättrade HVAC-rutiner
 • Utomhusutrymme
 • Cykelförvaring
 • Höghastighets-Wi-Fi
 • Mötesrum
 • Lokal personal
Bättre hygienrutiner

Vi rengör oftare och mer intensivt för att värna om våra medlemmars och anställdas hälsa.

Personligt utrymme prioriteras

Vi har anpassat avståndet mellan sittplatserna i delade utrymmen så att våra medlemmar kan jobba som vanligt samtidigt som de håller fysiskt avstånd till varandra.

Skyltar med riktlinjer

Vi har satt upp strategiskt placerade skyltar med påminnelser om hur och när man ska hålla avstånd till varandra och vilka hygienrutiner man bör tänka på.

Hygienutrustning

Vi har försett våra lokaler med nytt material och ny utrustning så att våra medlemmar kan hålla utrymmena hygieniska och rena.

Förbättrad luft

Vi maximerar användningen av utomhusluft, utökar den schemalagda ventileringen när det är möjligt och samarbetar med våra hyresvärdar för att följa riktlinjerna gällande luftkvalitet från CDC och ASHRAE.

Läs mer ➝

Creating a healthier workplace

Med anledning av Covid-19 förbättrar vi våra hygien- och säkerhetsstandarder så att du ska slippa oroa dig.

Läs mer ➝
Bättre hygienrutiner
Vi rengör oftare och mer intensivt för att värna om våra medlemmars och anställdas hälsa.
Personligt utrymme prioriteras
Vi har anpassat avståndet mellan sittplatserna i delade utrymmen så att våra medlemmar kan jobba som vanligt samtidigt som de håller fysiskt avstånd till varandra.
Skyltar med riktlinjer
Vi har satt upp strategiskt placerade skyltar med påminnelser om hur och när man ska hålla avstånd till varandra och vilka hygienrutiner man bör tänka på.
Hygienutrustning
Vi har försett våra lokaler med nytt material och ny utrustning så att våra medlemmar kan hålla utrymmena hygieniska och rena.
Förbättrad luft
Vi maximerar användningen av utomhusluft, utökar den schemalagda ventileringen när det är möjligt och samarbetar med våra hyresvärdar för att följa riktlinjerna gällande luftkvalitet från CDC och ASHRAE.
Läs mer ➝

Evenemang

Vill du lära dig något nytt, få inspiration eller helt enkelt koppla av? Här är det alltid något på gång. Här är våra senaste evenemang:

 • Lunch & Learn Creating Workplace Culture with CultureSmart
 • STEP INTO YOUR TRUE WEALTH: SHIFT YOUR MONEY MINDSET
 • LUNCH & LEARN | HOW TO SOLVE YOUR LEAD GENERATION PROBLEMS
 • Lunch and Learn | Perspectives in Early Stages Finance and Fundraising
Här för att hjälpa
Brian R.

Gruppledningsteamet ger en personlig, professional touch åt varje WeWork-byggnad och strävar efter att skapa möjligheter åt medlemmar på alla möjliga sätt.

What people are saying

4.1 | 38 Google reviews

Bob Mill
February 27, 2020
Gig economy headquarters
Ashley Smith
January 11, 2020
Went here for a SketchUp Training and the facility was very nice. Large conference room, lounge area and refreshments were also very convenient. Also, walking distance to several restaurant options for lunch.
Mohammed Al jumaili
December 7, 2019
Beautiful building with amazing services
Ben Shalom
15 november 2019
My company has been a WeWork member for over 5 years across California cities and continue to have an awesome experience. In San Diego where we have offices alongside Los Angeles and San Francisco, the staff is exceptional and continues ... Read more My company has been a WeWork member for over 5 years across California cities and continue to have an awesome experience. In San Diego where we have offices alongside Los Angeles and San Francisco, the staff is exceptional and continues to support our ongoing requests, all the while connecting us with potential customers in the building. The events here are also awesome! We love this place! Kudos to the entire staff including Rebecca J, Ashley B, Odette C, Kamran A, Jill L and the rest of the cleaning staff here! We love B Street! Hospitality with a capital H!
Richard Libby
August 29, 2019
As easy to work here as it is in any of the WeWork locations. Tougher to find what floor it's on though
Carlos Adrian Corona Diaz
14 november 2018
Super comfy
Christopher Brooks
August 27, 2018
Friendly staff and not crowded at all.
Michael
July 30, 2018
Best place to get a private office in San Diego.
Lois Weinblatt
21 juni 2018
I love WeWork! I checked out tons of coworking spaces in San Diego before joining and so glad I did. The space has a great vibe--the people are really friendly and it's perfect when I need to get a ton done but also when I want to take... Read more I love WeWork! I checked out tons of coworking spaces in San Diego before joining and so glad I did. The space has a great vibe--the people are really friendly and it's perfect when I need to get a ton done but also when I want to take a break. The community managers are awesome and really help you feel welcome. I'm also a big fan of the events they have every week, whether it's an interesting lunch n' learn or a taco Tuesday. My clients are always impressed when they come to meet me here, especially when we sit outside on the beautiful patio! And the kombucha on tap is definitely a bonus :)
scott hunter
6 maj 2018
We stayed at Chadwick! Tiki room!!!!
Gregory Scott Wall
January 18, 2018
Cool concept
Dale Fleming
January 9, 2018
Great alternative for micro businesses. A small community of entrepreneurs, good for networking and startup location.
Jonah Peake
22 september 2017
We had a great experience here! As a remote employee for a SF based tech start up it's great to be surrounded by so may entrepreneurial minds. The staff is awesome and spends a ton of time setting up cool events to meet other members and... Read more We had a great experience here! As a remote employee for a SF based tech start up it's great to be surrounded by so may entrepreneurial minds. The staff is awesome and spends a ton of time setting up cool events to meet other members and socialize. These relationships will most certainly help anyone who intends to go out on their own, start a side project or need a new perspective on the company they are currently working on. Not to mention the SD weather and the new garage doors that let the breeze in. It's totally cool (pun intended). Say what up to Morgan and Rosemary if you pop in for a tour and a beer.
David Nguyen
21 september 2017
As a member of WeWork, our company has been thrilled to have chosen WeWork as our home. Besides the endless operational and financial value that the WeWork business model brings to businesses (small to enterprise), this building specific... Read more As a member of WeWork, our company has been thrilled to have chosen WeWork as our home. Besides the endless operational and financial value that the WeWork business model brings to businesses (small to enterprise), this building specifically knows how to take care of their members. Yes, the styling and decor inspires you to work and play each day in the office, it’s the team at B Street that keeps us happy. They know how to infuse excitement into the work week, when to host great events to unite members, and ways to remind us why we chose this community over a business park or cubicle farm.
Miguel Andrade
July 18, 2017
Amazing community of workers. Feels great to work here!
Load more

Coworking Space Downtown San Diego

Located in the heart of Downtown San Diego, you’ll find a unique coworking space that blends the chill vibe of a beachside city with the bustle of an urban center. WeWork B Street boasts six sun-filled floors of office space in a modern high-rise. Our dedicated elevator connects you directly from the parking garage to the main floor, where you can enjoy your morning coffee or host an event on our large private patio. Offices are available for teams of one to 280, with conference rooms, phone booths, and coworking areas on every floor. Step out during your workday and stroll the neighborhood’s quaint streets of restored Victorian homes and outdoor cafes. After work, treat your clients to a show at the House of Blues, a game at Petco Park, or happy hour in the Gaslamp Quarter. Come join Southern California’s largest WeWork space at WeWork B Street.

WeWork’s Unique Office Space in Downtown San Diego

At WeWork B Street, you get the best of both worlds in a Core District coworking space—the serenity of a well-designed indoor space with the excitement and natural splendor of the outdoors. With a wealth of references to the the ocean and beach and nods to the industrial style of Naval aircraft and carriers, your team and guests will feel like commanders on deck. Beyond WeWork’s signature amenities like fruit water, coffee, onsite staff, and supportive Community Managers, you’ll find an attractive sunlit terrace with a community bar, and a wellness room for a quick afternoon meditation or an after-work yoga session. If you’re looking for a refreshing workspace experience in San Diego, you’ve found it at WeWork B Street.

Byggnader i närheten