Agera nu: Missa inte specialpriser på kontor. Villkor gäller.

310 Edward St

310 Edward Street
Brisbane, QLD 4000
Agera nu: Missa inte specialpriser på kontor. Villkor gäller.

Är du intresserad av den här byggnaden?

Vill du hellre göra ett besök på plats?

Kontakta en av våra representanter.

 • 310 Edward St Delad arbetsplats
  Byggnadens utsida
 • 310 Edward St Delad arbetsplats
  Gemensamt utrymme
 • 310 Edward St Delad arbetsplats
  Gemensamt utrymme
 • 310 Edward St Delad arbetsplats
  Gemensamt utrymme
 • 310 Edward St Delad arbetsplats
  Gemensamt utrymme
 • 310 Edward St Office Space
  Privat kontor
 • 310 Edward St Konferensrum
  Konferensrum
 • 310 Edward St Konferensrum
  Konferensrum
 • 310 Edward St Konferensrum
  Konferensrum
 • 310 Edward St Konferensrum
  Konferensrum
 • 310 Edward St Delad arbetsplats
  Utomhusutrymme
 • 310 Edward St Delad arbetsplats
  Utomhusutrymme

Tillgängligt arbetsutrymme

Hur många personer behöver få plats?
Tänk på gällande krav på social distansering när du letar efter ett utrymme.

Faciliteter

 • Städtjänster
 • Utomhusutrymme
 • Cykelförvaring
 • Amningsrum
 • Evenemangsutrymme
 • Duschar
 • Barista
 • Spel
Visa alla faciliteter

Vårt engagemang för hälsa och säkerhet

Vi prioriterar alla våra medlemmars och medarbetares hälsa och säkerhet i våra utrymmen så att du kan fortsätta att arbeta med sinnesro.

Läs mer
Renhållning

Vi arbetar kontinuerligt med att rengöra och desinficera våra utrymmen och följa rengöringsscheman och rutiner för att prioritera våra medlemmars och medarbetares välbefinnande.

Skyltar med riktlinjer

Vi har satt upp strategiskt placerade skyltar med vänliga påminnelser om hygienåtgärder.

Hygienutrustning

Vi tillhandahåller kostnadsfria hygienprodukter i våra utrymmen.

Ventilation och luftfiltrering

Våra VVS-system underhålls och övervakas kontinuerligt för att säkerställa att luftventilation och filtrering fungerar korrekt.

Läs mer
Renhållning
Vi arbetar kontinuerligt med att rengöra och desinficera våra utrymmen och följa rengöringsscheman och rutiner för att prioritera våra medlemmars och medarbetares välbefinnande.
Skyltar med riktlinjer
Vi har satt upp strategiskt placerade skyltar med vänliga påminnelser om hygienåtgärder.
Hygienutrustning
Vi tillhandahåller kostnadsfria hygienprodukter i våra utrymmen.
Ventilation och luftfiltrering
Våra VVS-system underhålls och övervakas kontinuerligt för att säkerställa att luftventilation och filtrering fungerar korrekt.
Läs mer

Plats

310 Edward Street Brisbane, QLD 4000
 • Närliggande transporter

 • Central Station (1 block away)
 • King George Square Car Park (2 blocks away)
 • CityCycle Station at Roma/Ann St (1 block away)

Evenemang

Vill du lära dig något nytt, få inspiration eller helt enkelt koppla av? Här är det alltid något på gång. Här är våra senaste evenemang:

 • Breakfast Bar: Fruit & Yoghurt Cups
 • DIY Granola Cups
 • September Birthdays
 • Lunch & Learn: How LinkedIn Owns Business Growth
 • 12 things you need to consider to legally reduce your business tax bill in 2022
 • World Mental Health Day: Massages with Blys

Finding Workspace at 310 Edward St

WeWork är ett globalt nätverk med arbetsutrymmen där företag växer tillsammans. På denna praktiska adress hittar du våningar för kontorshotell och privata kontor som tillmötesgår behov du inte ens visste att du hade. Våra utrymmen är utformade till att gynna produktivitet, vare sig du är ett team på en person eller 100, månatlig flexibilitet innebär att ditt utrymme är lika flexibelt som du är. Plus, ett enhetligt pris som inkluderar allt gör allt enklare. Alla arbetsutrymmen kan ha en lounge, men våra är dekorerade med konstväggar. Ditt gamla kontor kan ha haft en kaffebryggare, men vårt har en bardisk med mikro-rostat kaffe och fruktinfuserat vatten. Vi har tänkt på varje detalj så att du kan fokusera på arbetet. Utöver skrivbord, personal, faciliteter kan du hitta en community med framåttänkande företag och interna evenemang som förenar er. Mer information om den här platsen kommer snart, men vi tar gärna emot förfrågningar. Ta kontakt idag för att boka ett besök.

Så tycker andra om oss

4.6 | 27 Google-recensioner

RonkeyKong
July 31, 2022
Best office space I've seen, lost of new clean amenities and super friendly staff
Steve Bhandari
February 18, 2022
Polite staff!
Bina Jangda
June 24, 2021
What an awesome place to land. Australia is my pandemic home and We Work has made my time here amazing. Great people, great staff, amazing colleagues. Can not recommend it highly enough. Love my dedicated desk and the my colleagues there... Read more What an awesome place to land. Australia is my pandemic home and We Work has made my time here amazing. Great people, great staff, amazing colleagues. Can not recommend it highly enough. Love my dedicated desk and the my colleagues there. Just the right work - social balance. Everyone is super productive but we still have time for a chat and a laugh! Wish I could have stayed longer.
karin kalif
May 17, 2021
The best coworking space in Brisbane! Lovely community team- specially Josh! ❤
Adam Bowcutt
May 8, 2021
Warm and welcoming vibes. A great environment for getting loads of work done AND having fun!
Angus McLachlan
July 9, 2020
The team at WeWork are absolute legends, making everyday a joy to come into the office to work, play and then work some more.
Caytlan Koljndrekaj
July 9, 2020
My company has been at WeWork for 8 months. Everyone at 310 are very accommodating and the space is very community orientated. The location is extremely convenient for my clients to reach due to how close it is to public transport and is... Read more My company has been at WeWork for 8 months. Everyone at 310 are very accommodating and the space is very community orientated. The location is extremely convenient for my clients to reach due to how close it is to public transport and is so beautiful. The Batista's are incredible and remember my name and order, always chatting with me while they make my beautiful coffee. My company has made so many connections after moving our business to 310 and everyone, including other coworkers, are incredibly welcoming.
Lisa F
July 6, 2020
Modern office concept, terrific break out areas and all the mod cons. Guests are impressed. Perfect for small business or those wanting to step away from the home-office environment. Great vibe, feels like you are part of a bigger organ... Read more Modern office concept, terrific break out areas and all the mod cons. Guests are impressed. Perfect for small business or those wanting to step away from the home-office environment. Great vibe, feels like you are part of a bigger organisation. Friendly and efficient staff.
Thomas Cane
July 6, 2020
WeWork has a great vibe and has allowed me to interact with other people and feel part of something bigger as I have started on my business journey.
Sophia Roushty
July 1, 2020
WeWork is such amazing place to work! They have the most amazing and helpful staff, who are just lovely people in general! If you're looking for some office space with the most amazing vibes, look no further
Sam Hardy
June 23, 2020
Great place to work with a fantastic and supportive we work team.
Garry Mobbs
October 7, 2019
Very impressive manner to co-host numerous small businesses under one facility. The real feel of 21st century business management.
Kilian Tscherny
October 6, 2019
WeWork Brisbane is a fantastic facility. The space is huge, consisting of 3 floors of coworking space, with an additional roof terrace. I was pleasantly amazed how empty the place could be, with the building not even feeling remotely bu... Read more WeWork Brisbane is a fantastic facility. The space is huge, consisting of 3 floors of coworking space, with an additional roof terrace. I was pleasantly amazed how empty the place could be, with the building not even feeling remotely busy even at peak times. The roof terrace seemed to be practically unused, and I often found myself there totally alone, in total peace. Inside, there’s plenty of meeting rooms, desks, couches and benches to set up shop. The access to free coffee from machines (and from a barista during the week before 2pm), as well as fruit water, keeps you alive and alert. Other facilities like the bathrooms were virtually spotless and the end of trip facilities in the basement are a nice touch too. I can only highly recommend it as a place to work or study, or even just as a place of respite from the bustling city.
Davis Creed
September 1, 2019
Nicely situated WeWork in brisbane. Accessible and comfy place.
James C
July 11, 2019
Staff were helpful and welcoming. Facilities are best in the area. Nice front desk. Jess is a great community manager.
Hämta fler
Här för att hjälpa
Jared C.

Gruppledningsteamet ger en personlig, professional touch åt varje WeWork-byggnad och strävar efter att skapa möjligheter åt medlemmar på alla möjliga sätt.

Byggnader i närheten