Speciale aanbiedingen voor sommige privékantoren. Beperkingen en voorwaarden zijn van toepassing. Neem contact op met ons team om meer te weten te komen.

1725 Hughes Landing Boulevard

1725 Hughes Landing Boulevard
The Woodlands, TX 77380
Speciale aanbiedingen voor sommige privékantoren. Beperkingen en voorwaarden zijn van toepassing. Neem contact op met ons team om meer te weten te komen.

Interesse in deze locatie?

Vul het onderstaande formulier in om een rondleiding te boeken of om een van onze teamleden contact met je te doen opnemen om te weten te komen wat jij nodig hebt op je werkplek.

Vul je voor- en achternaam in.
Waar werk je?
Dit hebben we nodig om bevestigingen te sturen.
Vertel ons hoe we contact met je kunnen opnemen.
Hoeveel mensen hebben een werkplek nodig?
Kies een valuta
Hoeveel werknemers heeft je bedrijf?
Wil je een rondleiding boeken?*

Door op de knop hieronder te klikken, ga je akkoord met onze Servicevoorwaarden en erken je ons Wereldwijde privacybeleid.

 • 1725 Hughes Landing Boulevard Coworking
  Common Area
 • 1725 Hughes Landing Boulevard Reception
  Community Bar
 • 1725 Hughes Landing Boulevard Coworking
  Common Area
 • 1725 Hughes Landing Boulevard Coworking
  Common Area
 • 1725 Hughes Landing Boulevard Coworking
  Common Area
 • 1725 Hughes Landing Boulevard Coworking
  Kitchen
 • 1725 Hughes Landing Boulevard Coworking
  Hot Desk area
 • 1725 Hughes Landing Boulevard Coworking
  Common Area
 • 1725 Hughes Landing Boulevard Coworking
  Hot Desk area
 • 1725 Hughes Landing Boulevard Conference Room
  Conference Room

Beschikbare werkplek

Hoeveel mensen hebben een werkplek nodig?
Denk aan de plaatselijke social distancing-regels wanneer je een ruimte zoekt.

Voorzieningen

 • Schoonmaakdiensten
 • Technische dienstverlening
 • Vergaderruimtes
 • Personeel ter plaatse
 • Unieke gemeenschappelijke ruimtes
 • Telefoonhokjes
 • Business-class printers
 • Professionele evenementen en programmering
Alle voorzieningen bekijken

Locatie

1725 Hughes Landing Boulevard The Woodlands, TX 77380
 • I-45 (4 miles away)
 • 099 at Paramatta Ln @ Imperial Valley Dr (12 miles away)
 • ECO EZ-Riders (.8 miles away)

Finding Office Space in The Woodlands, Houston

Situated in the heart of this vibrant, tree-lined community, 1725 Hughes Landing Blvd was thoughtfully designed with you in mind. Light-filled lounges are ongoing sites of collaboration, while modern conference rooms and sleek private offices keep your team productive and engaged. Take advantage of impressive lake views, a fitness center, and the bike and running paths around Northshore Park, which offer a welcome break between meetings. Plus, commuting is simple with onsite parking and the I-45 nearby. Professionals hailing from aeronautics to medicine call The Woodlands home—and our coworking space puts you in the center of it all. Schedule a visit to find out more.

Wat mensen zeggen

4.2 | 6 Google-reviews

Patrick Edmiston
January 27, 2022
The front desk staff are incredible at this location, and the whole space is great. We've only worked here a few days, but the space is very clean and the internet is very fast. Two of our days there they've brought in breakfast which wa...Meer informatie The front desk staff are incredible at this location, and the whole space is great. We've only worked here a few days, but the space is very clean and the internet is very fast. Two of our days there they've brought in breakfast which was an added bonus.
Keith Lucas
December 21, 2021
This ultra modern office space concept is not only cozy but affordable for those who only need a certain amount of space to work from and no more.
Julian Garcia
May 23, 2020
Very professional ppl... great ideas and wonderful place to be in.
Gloria Reyes
January 15, 2020
Excelente agua de frutas
kay Wh
July 12, 2022
I wanted to book a private space but they have pictures of paintings instead of pictures of the rooms, so I have no idea what my money is going towards. I tried calling the office so i could get information on the rooms, but the number o...Meer informatie I wanted to book a private space but they have pictures of paintings instead of pictures of the rooms, so I have no idea what my money is going towards. I tried calling the office so i could get information on the rooms, but the number offers to let me talk to their global representatives, a sales agent or “other inquiries. When i hit “other inquiries, it takes me back the the original menu asking if i want to talk to a global representative, sales agent, or other inquiries. What the heck? 1 star for awful customer support. Why would you post pictures of paintings instead of the actual rooms?? Especially if a room costs 80/hr.
Stewart Severino
August 7, 2019
Crazy expensive. No daily drop in rates. So if you’re traveling and just need office space here and there, the lowest rate is $45/month for ONE visit. That’s crazy! They need a product for folks who need a one time use that isn’t the cos...Meer informatie Crazy expensive. No daily drop in rates. So if you’re traveling and just need office space here and there, the lowest rate is $45/month for ONE visit. That’s crazy! They need a product for folks who need a one time use that isn’t the cost of a high-end subscription.
Meer laden
Tot je dienst
Nicholas P.

Het Community Management-team drukt een persoonlijke, professionele stempel op elk WeWork-gebouw, en streeft ernaar om onze leden zo goed mogelijk te ondersteunen.

Gebouwen in de buurt