350 Lincoln Road

350 Lincoln Road
   Miami Beach, FL 33139
350 Lincoln Road
350 Lincoln Road
350 Lincoln Road Miami Beach FL 33139
Nom i cognoms.
Ho necessitem per a les confirmacions.
Indica'ns com posar-nos en contacte amb tu.
Quantes persones necessiten espai de treball?
Si fas clic al botó anterior, acceptes les nostres Condicions del servei i afirmes haver llegit i entès la nostra Política de privacitat
 • Treball cooperatiu a 350 Lincoln Road
  Façana de l'edifici
 • Treball cooperatiu a 350 Lincoln Road
  zona comuna
 • Treball cooperatiu a 350 Lincoln Road
  Sales de reunions
 • Treball cooperatiu a 350 Lincoln Road
  Bar de la comunitat
 • Treball cooperatiu a 350 Lincoln Road
  Cuina
 • Sala de conferències de 350 Lincoln Road
  Sala de conferències
 • 350 Lincoln Road Office Space
  Sala de conferències

Coworking Office Space in Miami Beach

A hub of South Florida's fast-growing entrepreneurial scene, this Miami office space has a great location on lively Lincoln Road. In a classic, streamlined building, this four-level coworking space draws a wide range of businesses, from startups to established companies. Many members are in real estate or hospitality, but businesses of all sizes find plenty of use in our spaces. For lunch, try Havana 1957 for some Cuban favorites, or fancy up with Mediterranean cuisine at Cleo. If you’re looking for a fun workspace in Miami Beach, choose Lincoln Road.

Lloc de treball disponible

Quantes persones necessiten espai?
Oficines privades

Espais d'oficina tancats amb clau per a equips de totes les mides

1 Apr 01

des de 530 $/mes

Taules dedicades

Espai d'escriptori en una oficina compartida tancada amb clau

des de 370 $/mes

Afiliació Hot Desk

Accés sota demanda a un espai de treball compartit i a les àrees comunes

Ubicació

350 Lincoln Road Miami Beach, FL 33139
 • parking icon
  420 Parking Garage, located at 1601 Drexel Ave, Miami Beach, FL 33139 ($200/month 5am-9pm or $250/month unlimited and weekends)
 • freeway icon
  Douglas MacArthur Causeway, I-195
 • bus icon
  Route 123 South Beach Local, 103 Route C, 115 Mid-North Beach Connection
 • bike icon
  Nearest CitiBike station is 15th Street & Washington Ave and Lincoln Rd & James Ave

Serveis

 • 350 Lincoln Road Office Space
  Sala de conferències

Les singularitats d'aquest edifici

 • Espai per a esdeveniments

  Amb projector, sistema de so i controls d'il·luminació, les sales es poden modificar fàcilment per a les reunions dels membres.

 • Amics dels gossos

  Fer la teva millor feina acompanyat del teu amic pelut de quatre potes? Aquí els gossos són benvinguts.

 • Sala de criança

  Un espai privat que pot tancar-se, segur i còmode dissenyat expressament per als nous progenitors, equipat amb una nevera i una pica per cobrir qualsevol necessitat.

 • Emmagatzematge de bicicletes

  Zona d'aparcament de bicis perquè la teva preciositat de dues rodes estigui segura dins de l'edifici.

 • Llum natural

  L'exposició a llum natural millora l'estat d'ànim, l'energia, la concentració i la productivitat.


Serveis inclosos

 • Esdeveniments socials i professionals

  Des de tallers fins a panels amb líders de pensament i tastets de formatges, la nostra programació t'ajuda a nodrir una bona cultura d'equip.

 • Serveis de neteja

  Durant tot el dia, el nostre equip de neteja ajuda a mantenir impol·lutes les àrees comunes, les sales de reunions i les oficines privades.

 • Wi-Fi d'alta velocitat

  Connecta't amb cable a Ethernet o a un Wi-Fi segur, amb assistència de TI i funcionalitat d'inici de sessió de convidat incloses.

 • Personal in situ

  Amb anys d'experiència operativa i basada en el sector terciari, el nostre equip és a l'oficina de 9 a 17 h de dilluns a divendres, per ajudar-te amb tot el que necessitis perquè tot vagi com una seda.

 • Àrees comunes úniques

  El cor de les nostres ubicacions, aquestes sales són espais que recorden una sala d'estar i han estat dissenyades per a la creativitat, la comoditat i la productivitat.

 • Cabines telefòniques

  En aquests còmodes espais semiprivats que trobaràs a cada pis, hi podràs dur a terme trucades i videotrucades amb total privacitat.

 • Impressores de primer nivell

  Totes les plantes inclouen el seu propi espai equipat amb una impressora, subministraments d'oficina i trituradora de paper de primer nivell.

 • Stocked kitchens

  Gaudeix d'aigua de fruita, cafè microtorrat i te gratis o prepara't el dinar gràcies a les neveres, els microones i els rentavaixelles de què disposem.

 • Gestió de correu i paquets

  Des de sobres fins a caixes i entregues especials, l'equip de la nostra comunitat està disponible per ajudar-te amb la gestió del correu i els paquets.

 • Sales de reunions

  Tens molt per escollir, des de sales amb pissarres i taules altes per fer pluges d'idees fins a sales de conversa per a reunions informals, passant per sales de presentacions amb projectors i altaveus i sales especialitzades.

 • Begudes gratis

  Mantén el nivell de cafeïna amb el nostre cafè microtorrat o amb una tassa de te, i no t'oblidis d'hidratar-te amb l'aigua refrescant de fruites que trobaràs a totes les ubicacions de WeWork.

Som aquí per ajudar-te
Jackie Z.

L'equip de Mànagers de la Comunitat afegeix un toc professional i personal a tots els edificis de WeWork i està compromés a apoderar els membres en tot allò que pugui.

Google Reviews

4.46 100 Reviews

Melvin Martinez
February 18, 2020
Nice people good service good personality and friendly
Matthew Bourchier
20 de novembre de 2017
Great location, staff and amenities. Well worth the money. Great networking with friendly people too.
Ivan Varela
30 de setembre de 2016
(Translated by Google) A very good space to work, well located and very organized (Original) Un muy buen espacio para trabajar, bien ubicado y muy organizado
Giuseppe Basciu
12 de novembre de 2017
A nice place to work, people always smiling and friendly. Big common space and a huge amounts of small rooms to make calls. Higly reccomended
Martina Chan
17 d'octubre de 2017
The WeWork staff at this location are very attentive and helpful. Having an office here makes me want to come into work everyday since they are dog friendly! The location is convenient and nearby parking in Zone 2 during the weekday is ... Read more The WeWork staff at this location are very attentive and helpful. Having an office here makes me want to come into work everyday since they are dog friendly! The location is convenient and nearby parking in Zone 2 during the weekday is pretty easy to find in the mornings. I also love WeWork's weekly networking events where there's always complimentary snacks, surprise lunches, and happy hour!
Moe Elerman
28 de novembre de 2017
Great work environment, friendly community, and 24/7 access
SPANISH HANGOUT
15 d'octubre de 2017
Spanish Hangout is been a member of WeWork Lincoln Road since day 1. For my company it's been great being in such a great community atmosphere and great professionals who make your daily work super easy. It's the perfect place to connec... Read more Spanish Hangout is been a member of WeWork Lincoln Road since day 1. For my company it's been great being in such a great community atmosphere and great professionals who make your daily work super easy. It's the perfect place to connect with other businesses and entrepreneurs to enrich exchanging experiences and opening potencial collaborations. It'a a place where you feel at home and in a professional environment at the same time. Having the best services and enjoying great locations.
Jason McNeil
5 d'octubre de 2017
I've been working at this location for 2 years now. The offices have high ceilings, plenty of light, it's an excellent work environment for focusing on getting one's work done. Staff are exceptionally helpful & accommodating. Overall t... Read more I've been working at this location for 2 years now. The offices have high ceilings, plenty of light, it's an excellent work environment for focusing on getting one's work done. Staff are exceptionally helpful & accommodating. Overall there are few alternatives that provide as much value for the price.
Julia Sheafor
5 d'octubre de 2017
Great place for an office. The staff is great.
Richard Lopez
11 d'octubre de 2017
As someone with a wework membership I can tell you that the Lincoln Road staff as some of the nicest most understanding staff that I've had the opportunity to work with. They take great pride in what they do customer service and they're ... Read more As someone with a wework membership I can tell you that the Lincoln Road staff as some of the nicest most understanding staff that I've had the opportunity to work with. They take great pride in what they do customer service and they're always have a knack for hiring the right people. People that are humble and do the job right. They are very accommodating, innovative with ideas and themes as well as general information. The staff has always been able to support and help you out when you need it.
Laurence Turnier
13 d'octubre de 2017
Honestly, love this place to death, it never ceases to amaze me. From friendly and welcoming staff to free gear, food and the bottomless coffee. The decor and set up is so nice, meeting rooms are a major plus! Love the fact that so many ... Read more Honestly, love this place to death, it never ceases to amaze me. From friendly and welcoming staff to free gear, food and the bottomless coffee. The decor and set up is so nice, meeting rooms are a major plus! Love the fact that so many different companies are around, great for networking!
Club Rapunzel
December 1, 2017
Love it. Great place to host meetings, host events, record videos webinars conference calls. Everything you need is right there.
Sky Purchasing
12 d'octubre de 2017
The coolest place to have your office at the most convenient location on South Beach... always expect the BEST SERVICE from their "Community Team" and their activities. Making you feel like you are working from the comfort of your home. ... Read more The coolest place to have your office at the most convenient location on South Beach... always expect the BEST SERVICE from their "Community Team" and their activities. Making you feel like you are working from the comfort of your home. I LOVE WeWork Lincoln Rd!
Jeroen d'hondt
December 27, 2017
Great and professional place.
Edwar Chang
12 d'octubre de 2017
Excellent place to work. Good environment, all you need to work: spaces for all needs, hi speed internet, printers, restrooms, microwave, fridge, coffee, water, etc. Conveniently centric, near everything. You have to visit this place in ... Read more Excellent place to work. Good environment, all you need to work: spaces for all needs, hi speed internet, printers, restrooms, microwave, fridge, coffee, water, etc. Conveniently centric, near everything. You have to visit this place in you are looking for a space for rent and work. The best of all: the staff who work there. Recommended 100%

Load more

WeWork’s Unique Shared Office in Miami Beach

Lincoln Road is our first Miami location just a block from the beach. Designed by a Miami native, WeWork Lincoln Road combines fun and colorful Miami tones and patterns with plenty of cozy and warm textured furniture. You get the best of both worlds to welcome and energize your team—the vibrant energy of Miami’s streets plus the comforts of home. A large mural was painted by custom art installations team, Lunch Money, to keep the energetic vibe strong. Neon signs in the space rep "305 ‘Til I Die", and encourage members to "Hustle Harder," so guests and clients will feel motivated as soon as they walk in. The dog-friendly space is relaxed and the sunny common areas give bright splashes of color filled with original art. Experience workspace from a different perspective at Lincoln Road.

Ubicacions properes