Budova je téměř plná!

535 Mission St

535 Mission St
   14th floor
   San Francisco, CA 94105
Budova je téměř plná!
535 Mission St
535 Mission St
535 Mission St 14th floor San Francisco CA 94105

Zadejte prosím své údaje. Brzy se vám ozve někdo z našeho týmu.

Jméno a příjmení.
Tento údaj potřebujeme pro potvrzení.
Jak vás máme kontaktovat.
Kolik osob potřebuje pracovní místo?
Kliknutím na tlačítko výše vyjadřujete souhlas s našimi smluvními podmínkami a potvrzujete, že jste si přečetli naše zásady ochrany soukromí a že s nimi souhlasíte
 • Coworkingové prostory Transbay
  Společný prostor
 • Transbay Office Space
  Kitchen
 • Coworkingové prostory Transbay
  Koutek pro schůzky
 • Konferenční místnost Transbay
  Small Conference Room
 • Coworkingové prostory Transbay
  Privátní kancelář
 • Transbay Office Space
  Vnitřní chodba
 • Konferenční místnost Transbay
  Velká konferenční místnost
 • Konferenční místnost Transbay
  Book a conference room for you and your team online or on-the-go with our mobile app.
 • Transbay Office Space
  Get inspired by the creative and unique interior design elements of each space.
 • Transbay Office Space
  Take a private phone call in one of our phone booths.
 • Coworkingové prostory Transbay
  Koutek pro schůzky
 • Transbay Office Space
  Benefit from our fully stocked printing stations located on each floor.
 • Transbay Office Space
  Challenge a colleague to game of ping pong in our game room.
 • Transbay Office Space
  Zobrazený příklad: Místnost pro matky (Soho-Sheraton House, Londýn)
 • Transbay Office Space
  Čtvrť
 • Transbay Office Space
  Koutky pro schůzky
 • Konferenční místnost Transbay
  Small Conference Room
 • Transbay Office Space
  Společný prostor
 • Coworkingové prostory Transbay
  Společný prostor
 • Coworkingové prostory Transbay
  Společný prostor

Shared office space Mission St

With easy access to South of Market and the Financial District, this San Francisco office space is in one of the city’s most desirable locations. Occupying seven floors of a 27-story glass high-rise, this towering coworking space has unparalleled views of the bay. The common spaces are flooded with natural light, and most conference rooms overlook the downtown skyline.

WeWork Transbay is filled with amenities, including a meditation room, locker rooms, and bike storage. Many companies drawn to this San Francisco coworking space are in the tech sector, especially healthcare. There are also law firms, media companies, and nonprofit organizations, along with divisions of major corporations. An onsite teller from Bank of America can assist you in setting up any type of account your company might need.

The Montgomery Street BART station is nearby, and a 15-minute walk away is a Caltrain stop. If you’re driving, there’s parking in the building and many other lots in the surrounding streets. There are plenty of shady seating areas nearby where you can enjoy a meal, and dozens of restaurants offer every kind of cuisine you can imagine. For an unbeatable location, plenty of amenities, and a vibrant community, WeWork Transbay is a great choice.

Dostupný pracovní prostor

Privátní kanceláře

Uzamykatelný kancelářský prostor pro týmy všech velikostí

1

Od 1,350 USD/měsíc

Vyhrazená pracovní místa

Pracovní místo ve sdílené uzamykatelné kanceláři

Program Libovolné pracovní místo

Přístup ke sdílenému pracovnímu prostoru a společným prostorům na vyžádání

Lokalita

535 Mission St 14th floor San Francisco, CA 94105
 • Doprava poblíž

 • metro icon
  Montgomery Station
 • parking icon
  On-site parking ($400/month). Parking next door ($450/month or $40/day). There is also street metered parking
 • freeway icon
  Highway 80
 • bus icon
  Mission St & First St and Mission St & Second St
 • bike icon
  Storage available
 • ferry icon
  Ferry Building is a 15 minute walk away

Služby

 • Konferenční místnost Transbay
  Velká konferenční místnost
 • Konferenční místnost Transbay
  Book a conference room for you and your team online or on-the-go with our mobile app.
 • Transbay Office Space
  Get inspired by the creative and unique interior design elements of each space.
 • Transbay Office Space
  Take a private phone call in one of our phone booths.
 • Coworkingové prostory Transbay
  Koutek pro schůzky
 • Transbay Office Space
  Benefit from our fully stocked printing stations located on each floor.
 • Transbay Office Space
  Challenge a colleague to game of ping pong in our game room.
 • Transbay Office Space
  Zobrazený příklad: Místnost pro matky (Soho-Sheraton House, Londýn)
 • Transbay Office Space
  Čtvrť
 • Transbay Office Space
  Koutky pro schůzky
 • Konferenční místnost Transbay
  Small Conference Room
 • Transbay Office Space
  Společný prostor
 • Coworkingové prostory Transbay
  Společný prostor
 • Coworkingové prostory Transbay
  Společný prostor

Jedinečné služby v této budově

 • Úschovna kol

  O své zamilované kolo se bát nemusíte, opřené ve stojanu nebo zavěšené na háku v úschovně kol bude v bezpečí.

 • Relaxační místnost

  V této uzamykatelné místnosti naleznete nerušené útočiště pro chvíle meditací či krátkou modlitbu. Ocení ji i kojící matky.


Zahrnuté služby

 • Profesní a společenské akce

  Naše programy se starají i o týmovou kulturu, a to formou workshopů, podnětných panelových diskusí nebo třeba ochutnávkou sýrů.

 • Úklidové služby

  Naše úklidová četa nepřetržitě udržuje společné prostory, zasedací místnosti a privátní kanceláře v dokonalé čistotě.

 • Vysokorychlostní síť Wi-Fi

  Připojte se k pevné ethernetové síti nebo k zabezpečené síti Wi-Fi s podporou IT a funkcí přihlášení hosta.

 • Pracovníci pracoviště

  Náš tým, který se stará o pracovní prostory, je vám k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin. Díky svým dlouholetým zkušenostem a vzdělání zaměřenému na služby vám zajistí vše potřebné k hladkému provozu vaší kanceláře.

 • Jedinečné společné prostory

  Duší a srdcem našich lokalit jsou pohodlné a útulné salónky v designu, který podporuje kreativitu a produktivitu.

 • Telefonní budky

  Tyto polouzavřené kabinky na každém patře jsou příjemným útočištěm pro soukromé hovory a videochaty.

 • Firemní tiskárny

  Na každém poschodí je koutek s kvalitní tiskárnou, kancelářskými potřebami a skartovačkou.

 • Zasedací místnosti

  Ať už potřebujete místnosti pro brainstorming s popisovacími tabulemi a vysokými stoly, místnosti pro prezentace vybavené projektory a mikrofony, prostory pro neformální schůzky či specializované místnosti, máme pro vás vše.

 • Občerstvení zdarma

  Ať už si pravidelně doplňujete hladinu kofeinu nebo dodržujete pitný režim, v každé lokalitě WeWork máte zdarma k dispozici kávu z mikropražírny, čaj i čerstvé ovocné šťávy.

Events at 535 Mission St

Chcete se něco naučit, inspirovat se nebo jen pracovat v příjemném prostředí? U nás se pořád děje něco zajímavého. Prohlédněte si naše poslední akce:

 • Spanish Tuesday
 • Wellness Wednesday - Massage
 • Meditation & Empowerment Seminar
 • San Francisco Business Registration and Gross Receipts/Payroll Tax Return
 • PACKED Health Coaching Pop-Up
Potřebujete pomoc?
Jose D.

Tým komunitních manažerů v každé budově WeWork přináší osobní profesionální péči a jednotlivým členům poskytuje co nejlepší podporu.

Google Reviews

4.60 131 Reviews

Justin Kellerer
Červen 16
It is a nice place to work if you have a small team.
Brooke Solomon
Květen 16
This is the best WeWork team around. Philip leads a great pack and I am always in awe of the energy in this building. Keep it up!
Victoria Lee
Květen 13
Love the 535 Team and all the support they provide for our team. They respond really quick and our weekly events are creative and engaging. We are doing an office move in the same building and the process has been so simple and easy... Read more Love the 535 Team and all the support they provide for our team. They respond really quick and our weekly events are creative and engaging. We are doing an office move in the same building and the process has been so simple and easy. Thank you team! (Shoutout to Yani and Danielle ❤️) This WeWork also have lots of working space so that’s also a plus! (14-20th floor belongs to WeWorks)
Thomas Cassady
Květen 10
Genuinely helpful and friendly staff. Nice, casual, easy going atmosphere but easy to focus and get work done. Cute dogs are a plus.
Kristy Kosak
Květen 17
A very welcoming atmosphere and conveniently located in the center of SOMA. The WeWork staff always goes above and beyond to ensure a positive experience and plan events that provide networking opportunities among members. I’ve been ... Read more A very welcoming atmosphere and conveniently located in the center of SOMA. The WeWork staff always goes above and beyond to ensure a positive experience and plan events that provide networking opportunities among members. I’ve been to many WeWork locations across the US and internationally and 535 Mission staffs one of the friendliest community teams I’ve encountered.
atsushi kuzuya
Duben 13
仕事スペースとして環境が揃っており満足です。
Greg Goodwin
Únor 20
This was a very inspiring place to work at While in San Francisco- I did some of my best work here of that month!
Jung Kim
January 9
beautifully planned and arranged office space for rent.
Nathalie Defrenne
Prosinec 14
So happy with this location! The main lobby area is a great place to meet peopl. But if you want a quieter location any of the other floors are perfect for that. The team there is really helpful and extremely personable. The events are t... Read more So happy with this location! The main lobby area is a great place to meet peopl. But if you want a quieter location any of the other floors are perfect for that. The team there is really helpful and extremely personable. The events are the real reason to join, from health Care brunches to happy hours to ping pong, you can't go wrong.
Mary Overbey
Červenec 2
Great staff and events
Esther Schwyter
Květen 21
This WeWork is located in the center of the city, with a great view. The WeWork staff are always friendly and so helpful! The space is clean and there is enough space to reserve a conference room or hop in a phone booth if additional pri... Read more This WeWork is located in the center of the city, with a great view. The WeWork staff are always friendly and so helpful! The space is clean and there is enough space to reserve a conference room or hop in a phone booth if additional privacy is needed.
Erik Hansen
September 24
Great co-working space with excellent location
Raquel Z
Květen 21
One of the better WeWork locations in San Francisco!
Mike Manzano
Červenec 20
Cool elevators.
Rodrigo Marron
Květen 21
This office’s location is perfect if you commute to the city. 20 minute walk from ferry building or CalTrain (you can cut the commute if you scoot). If you use BART or Muni, Powell station is no more than a 10 minute walk away. The floor... Read more This office’s location is perfect if you commute to the city. 20 minute walk from ferry building or CalTrain (you can cut the commute if you scoot). If you use BART or Muni, Powell station is no more than a 10 minute walk away. The floors that WeWork has at 535 Mission offer great views of the city. The space itself is lively and has the right energy you’d like to feel fresh every morning and ready to create something new. The community team here is top notch and always have something special and fun up their sleeves to get you to step away from your work and join the rest of the community in some fun. These events help break up the weeks and the days from becoming too tedious or repetitive. Every day is a different, enjoyable experience here thanks to the community team, location, and its cool designed spaces.

Load more

Nearby Locations