134 N 4th St

134 N 4th St.
   Brooklyn, NY 11249

4.44 67 Reviews

Lloc de treball disponible

Consulta els espais disponibles i reserva'ls en línia.

Reserva lloc de treball

Prefereixes veure-ho en persona?

134 N 4th St
134 N 4th St
134 N 4th St. Brooklyn NY 11249
Nom i cognoms.
Ho necessitem per a les confirmacions.
Indica'ns com posar-nos en contacte amb tu.
Quantes persones necessiten espai de treball?
Si fas clic al botó anterior, acceptes les nostres Condicions del servei i afirmes haver llegit i entès la nostra Política de privacitat
 • Treball cooperatiu a 134 N 4th St
  Oficina privada
 • Treball cooperatiu a 134 N 4th St
  Cuina
 • Treball cooperatiu a 134 N 4th St
  Sala de reunions
 • Treball cooperatiu a 134 N 4th St
  Lloc de treball Hot Desk
 • 134 N 4th St Office
  Oficina privada
 • 134 N 4th St Reception
  Bar de la comunitat
 • Treball cooperatiu a 134 N 4th St
  Cuina
 • Treball cooperatiu a 134 N 4th St
  zona comuna
 • Sala de conferències de 134 N 4th St
  Sala de conferències
 • Treball cooperatiu a 134 N 4th St
  Floor Entrance
 • Sala de conferències de 134 N 4th St
  Sala de conferències
 • Treball cooperatiu a 134 N 4th St
  zona comuna
 • Treball cooperatiu a 134 N 4th St
  zona comuna
 • Treball cooperatiu a 134 N 4th St
  Oficina privada

Williamsburg Office Space

Smack in the middle of Brooklyn’s hottest neighborhood, our Williamsburg office space epitomizes the modern work environment. We occupy the entire second floor of a newly constructed building directly above Whole Foods, saving you a trip to the market. The laid-back community here attracts small startups to established companies, many of them in tech. Myriad options for food, fitness, and fun line the bustling Bedford Avenue, including Radegast Hall & Biergarten and Toby’s Estate Coffee. There are plenty of public transportation options—the office space is conveniently located near the L, G, J, M, and Z subway lines. Put your best ideas to the test in this entrepreneurial cradle of the city’s trendiest borough.

Lloc de treball disponible

Quantes persones necessiten espai?
Oficines privades

Espais d'oficina tancats amb clau per a equips de totes les mides

1

Des de 1.060 $/mes

Taules dedicades

Espai d'escriptori en una oficina compartida tancada amb clau

des de 690 $/mes

Afiliació Hot Desk

Accés sota demanda a un espai de treball compartit i a les àrees comunes

Ubicació

134 N 4th St. Brooklyn, NY 11249
 • Trànsit proper

 • metro icon
  Bedford L, Lorimer G
 • parking icon
  There is street parking and also a nearby QuikPark ($15/day)
 • freeway icon
  Brooklyn Queens Expressway
 • bus icon
  Rodney Street and S 5th Street
 • bike icon
  Storage available
 • ferry icon
  Williamsburg Ferry - 440 Kent Ave

Serveis

 • Treball cooperatiu a 134 N 4th St
  Cuina
 • Treball cooperatiu a 134 N 4th St
  zona comuna
 • Sala de conferències de 134 N 4th St
  Sala de conferències
 • Treball cooperatiu a 134 N 4th St
  Floor Entrance
 • Sala de conferències de 134 N 4th St
  Sala de conferències
 • Treball cooperatiu a 134 N 4th St
  zona comuna
 • Treball cooperatiu a 134 N 4th St
  zona comuna
 • Treball cooperatiu a 134 N 4th St
  Oficina privada

Les singularitats d'aquest edifici

 • Sala de benestar

  Tant si ets una mare lactant, como si necessites resar o meditar, pots gaudir d'aquesta sala tranquil·la amb pany.

 • Amics dels gossos

  Fer la teva millor feina acompanyat del teu amic pelut de quatre potes? Aquí els gossos són benvinguts.

 • Sala de criança

  Un espai privat que pot tancar-se, segur i còmode dissenyat expressament per als nous progenitors, equipat amb una nevera i una pica per cobrir qualsevol necessitat.

 • Emmagatzematge de bicicletes

  Zona d'aparcament de bicis perquè la teva preciositat de dues rodes estigui segura dins de l'edifici.

 • Espai per a esdeveniments

  Amb projector, sistema de so i controls d'il·luminació, les sales es poden modificar fàcilment per a les reunions dels membres.

 • Llum natural

  L'exposició a llum natural millora l'estat d'ànim, l'energia, la concentració i la productivitat.

 • Espai exterior

  Des de balcons fins a terrats, els nostres espais a l'aire lliure són espais cuidats ideals per prendre un cafè, fer ioga, dinar o celebrar-hi reunions individuals.

 • Jocs recreatius

  De vegades, l'única manera de ser productius és fer una pausa i jugar.


Serveis inclosos

 • Esdeveniments socials i professionals

  Des de tallers fins a panels amb líders de pensament i tastets de formatges, la nostra programació t'ajuda a nodrir una bona cultura d'equip.

 • Serveis de neteja

  Durant tot el dia, el nostre equip de neteja ajuda a mantenir impol·lutes les àrees comunes, les sales de reunions i les oficines privades.

 • Wi-Fi d'alta velocitat

  Connecta't amb cable a Ethernet o a un Wi-Fi segur, amb assistència de TI i funcionalitat d'inici de sessió de convidat incloses.

 • Personal in situ

  Amb anys d'experiència operativa i basada en el sector terciari, el nostre equip és a l'oficina de 9 a 17 h de dilluns a divendres, per ajudar-te amb tot el que necessitis perquè tot vagi com una seda.

 • Àrees comunes úniques

  El cor de les nostres ubicacions, aquestes sales són espais que recorden una sala d'estar i han estat dissenyades per a la creativitat, la comoditat i la productivitat.

 • Cabines telefòniques

  En aquests còmodes espais semiprivats que trobaràs a cada pis, hi podràs dur a terme trucades i videotrucades amb total privacitat.

 • Impressores de primer nivell

  Totes les plantes inclouen el seu propi espai equipat amb una impressora, subministraments d'oficina i trituradora de paper de primer nivell.

 • Stocked kitchens

  Gaudeix d'aigua de fruita, cafè microtorrat i te gratis o prepara't el dinar gràcies a les neveres, els microones i els rentavaixelles de què disposem.

 • Gestió de correu i paquets

  Des de sobres fins a caixes i entregues especials, l'equip de la nostra comunitat està disponible per ajudar-te amb la gestió del correu i els paquets.

 • Sales de reunions

  Tens molt per escollir, des de sales amb pissarres i taules altes per fer pluges d'idees fins a sales de conversa per a reunions informals, passant per sales de presentacions amb projectors i altaveus i sales especialitzades.

 • Begudes gratis

  Mantén el nivell de cafeïna amb el nostre cafè microtorrat o amb una tassa de te, i no t'oblidis d'hidratar-te amb l'aigua refrescant de fruites que trobaràs a totes les ubicacions de WeWork.

Som aquí per ajudar-te
Stephanie A.

L'equip de Mànagers de la Comunitat afegeix un toc professional i personal a tots els edificis de WeWork i està compromés a apoderar els membres en tot allò que pugui.

Google Reviews

4.44 67 Reviews

Victor V
February 14, 2017
Nice coworking space
Hannah Faesenkloet
8 de novembre de 2017
My favourite WeWork ever (and I have been to many!) Super chill with everything you need and the front desk girls are actually the best humans ever. Thanks for making my work day great!
Ryan Oakes
8 de novembre de 2017
I've worked and/or seen quite a few co-working offices and the WeWork office is without a doubt my favorite. Great open space, diverse tenants, and a phenomenal support staff. It's a pleasure to come to work here every day.
Ilya Radz
8 de novembre de 2017
Member for over 15 months --- highly recommended. I've tried out many different WeWork locations, and the layout (one giant floor) is by far the best I've seen. The staff are wonderful and work hard to build a sense of community - A+.
Jared Silva
8 de novembre de 2017
Great staff. Nice warm open area to work in. One of the best co-working spaces in NYC. And of course, free fruity water.
Anthony del Gigante
7 de novembre de 2017
WeWork Williamsburg is a wonderful space, impeccably maintained by a passionate staff and managed by some of the most professional, warm, and supportive people I've had the privilege of working with. When my company (headquartered in Fl... Read more WeWork Williamsburg is a wonderful space, impeccably maintained by a passionate staff and managed by some of the most professional, warm, and supportive people I've had the privilege of working with. When my company (headquartered in Florida) was dealing with a nightmarish hurricane, the community manager and team helped us create a contingency plan to move the entire ~40 person Florida office to the space in 2 days. The community that they have created here is magical–walking around you can observe organic collaboration, workplace fashion eleganza, and positive vibes everywhere.
Erika Enlund
6 de novembre de 2017
The space is beautiful. Unlike other WeWork locations, it's just one floor. I think this really fosters a tight knit community because inevitably everyone ends up in the kitchen. The rooftop is a very happy addition to the community! Als... Read more The space is beautiful. Unlike other WeWork locations, it's just one floor. I think this really fosters a tight knit community because inevitably everyone ends up in the kitchen. The rooftop is a very happy addition to the community! Also, our staff is wonderful and very intentional in their programming. They connect our community with a lot of local businesses/people and really try to cater to what we need, overall. The only thing that could make this space better is a barista 😁🙏
Tania Luna
13 de novembre de 2016
Very convenient location. Sparkling clean office (though bathrooms sometimes need extra TLC). Not too noisy. Helpful front desk. Plenty of conference room space but phone booths are sometimes all taken.
Jose Romano
20 d'octubre de 2017
This environment is clean, productive and friendly. The attention that the staff provides ensures that all issues or concerns by members are dealt with swiftly. I appreciate their dedication to making this a collaborative working space f... Read more This environment is clean, productive and friendly. The attention that the staff provides ensures that all issues or concerns by members are dealt with swiftly. I appreciate their dedication to making this a collaborative working space for all.
Adam Sadowski
20 d'octubre de 2017
Without a doubt my favorite WeWork in NYC (I've been in about 5 or so). It's got a great open floor plan, roof access, and lots of natural light. The staff is also really friendly and they're always hosting awesome events throughout the ... Read more Without a doubt my favorite WeWork in NYC (I've been in about 5 or so). It's got a great open floor plan, roof access, and lots of natural light. The staff is also really friendly and they're always hosting awesome events throughout the week. I'd definitely recommend setting up shop here!
Nathan Tondow
9 de novembre de 2017
I’ve been with this wework location for 2 years. The community team continually goes above and beyond for my company. They’ve seamlessly helped me grow from a 1 desk office to the 25 desk office we’re in now. The space speaks for itself.... Read more I’ve been with this wework location for 2 years. The community team continually goes above and beyond for my company. They’ve seamlessly helped me grow from a 1 desk office to the 25 desk office we’re in now. The space speaks for itself. If there’s an opening in this building- TAKE IT!
Seth Callaway
9 d'octubre de 2017
Great space and definitely one of the nicer WeWorks in NYC.
Amit Vemuri
22 de novembre de 2017
The best WeWork in NYC / Brooklyn; best community managers. It's less cramped than the sardine-like Manhattan locations. Insider tip: go for the Northwest side of the floor for office space if you want to maximize light.
Betty Cheung
July 13, 2016
Fantastic, huge open floor space, good beer, nice furniture, good music.
Kyle T
January 28, 2017
Great spot to work, it can be a little loud if you don't have your own room. Free coffee and Beer and plenty of work space

Load more

Coworking Space Williamsburg

Our coworking space at Williamsburg is the beautiful result of a total renovation. The building now features two rows of private offices with a large common area, where floor-to-ceiling windows (we’re talking really high ceilings here, folks) allow tons of natural light to flood through the entire space. The finishes are understated and bright, adding to the natural loftiness of the environment and giving members plenty of headspace for their best ideas. Our central stairwell features an impressive mural by Lunch Money, our art installations team, adding a nice talking point for client office tours. There are lots of sought-after amenities here too, like a dozen spacious conference rooms, a room for new mothers, and a dog-friendly policy. Your business will fit right in here. Book a tour today.

Ubicacions properes