198 Avenue De France

198 Avenue De France
   Paris, 75 75013
Interested in this building?
198 Avenue De France
198 Avenue De France Paris 75 75013

Please submit your information and a representative will be in touch soon.

Nom i cognoms.
Ho necessitem per a les confirmacions.
Indica'ns com posar-nos en contacte amb tu.
Quantes persones necessiten espai de treball?
Si fas clic al botó anterior, acceptes les nostres Condicions del servei i afirmes haver llegit i entès la nostra Política de privacitat
 • Treball cooperatiu a 198 Avenue De France
  zona comuna
 • Treball cooperatiu a 198 Avenue De France
  zona comuna
 • 198 Avenue De France Reception
  Bar de la comunitat
 • Treball cooperatiu a 198 Avenue De France
  Hot Desks
 • 198 Avenue De France Office Space
  Terrassa exterior
 • Treball cooperatiu a 198 Avenue De France
  zona comuna

Office Space in Paris’s Rive Gauche

For a professional environment that’s as enchanting and innovative as Paris itself, look no further than WeWork’s office space in Paris Rive Gauche. Occupying nine floors near BnF, this location welcomes a diverse mix of growing and established businesses across a variety of sectors. Beyond WeWork’s hallmark amenities like front-desk service, unique conference rooms, and cozy lounges, your team will enjoy a pet-friendly policy, an energizing outdoor space, and an onsite fitness center. Plus, with convenient parking, bike storage, and Gare de Lyon just minutes away, commuting is simple no matter where you’re coming from—or where you’re headed. Ready to reimagine your workspace? Schedule your visit today.

Lloc de treball disponible

Quantes persones necessiten espai?
Oficines privades

Espais d'oficina tancats amb clau per a equips de totes les mides

1 Maig 01

des de 1020 €/mes

Taules dedicades

Espai d'escriptori en una oficina compartida tancada amb clau

Afiliació Hot Desk

Accés sota demanda a un espai de treball compartit i a les àrees comunes

Taula de laboratori

Espai de treball, tutories i educació per a empreses emergents joves

Posa't en contacte amb nosaltres

Ubicació

198 Avenue De France Paris, 75 75013
 • Trànsit proper

 • metro icon
  M6 at Quai de la Gare (3 minute walk) | M14 at Bercy (10 minute walk)
 • parking icon
  Parking Indigo at Rue Abel Gance/Avenue de France (2 minute walk)

Serveis

Les singularitats d'aquest edifici

 • Sala de criança

  Un espai privat que pot tancar-se, segur i còmode dissenyat expressament per als nous progenitors, equipat amb una nevera i una pica per cobrir qualsevol necessitat.

 • Amics dels gossos

  Fer la teva millor feina acompanyat del teu amic pelut de quatre potes? Aquí els gossos són benvinguts.

 • Aparcament

  La vida és massa curta per perdre-la buscant lloc per aparcar. Desplaça't a la feina com un professional gràcies a la teva plaça de pàrquing. Els preus varien segons la ubicació.

 • Emmagatzematge de bicicletes

  Zona d'aparcament de bicis perquè la teva preciositat de dues rodes estigui segura dins de l'edifici.

 • Dutxes

  Les persones que venen amb bicicleta a treballar o que gaudeixen practicant esport al dematí poden refrescar-se fàcilment amb les dutxes de la ubicació.

 • Cambrer

  Si amb una tassa de cafè no en tens prou, deixa que un professional et prepari un caputxino, de franc, sempre que vulguis.

 • Punt de recàrrega de vehicles elèctrics

  Tu cuides el medi ambient, nosaltres et cuidem a tu. Connecta el teu vehicle elèctric als nostres punts de recàrrega mentre treballes.

 • Cafeteria

  Fes que el cafè esdevingui una rutina gairebé mística amb una cafetera d'última generació. Algú vol llet espumosa?

 • Espai per a esdeveniments

  Amb projector, sistema de so i controls d'il·luminació, les sales es poden modificar fàcilment per a les reunions dels membres.

 • Llum natural

  L'exposició a llum natural millora l'estat d'ànim, l'energia, la concentració i la productivitat.

 • Espai exterior

  Des de balcons fins a terrats, els nostres espais a l'aire lliure són espais cuidats ideals per prendre un cafè, fer ioga, dinar o celebrar-hi reunions individuals.

 • Jocs recreatius

  De vegades, l'única manera de ser productius és fer una pausa i jugar.

 • Sala de benestar

  Tant si ets una mare lactant, como si necessites resar o meditar, pots gaudir d'aquesta sala tranquil·la amb pany.


Serveis inclosos

 • Personal in situ

  Amb anys d'experiència operativa i basada en el sector terciari, el nostre equip és a l'oficina de 9 a 17 h de dilluns a divendres, per ajudar-te amb tot el que necessitis perquè tot vagi com una seda.

 • Serveis de neteja

  Durant tot el dia, el nostre equip de neteja ajuda a mantenir impol·lutes les àrees comunes, les sales de reunions i les oficines privades.

 • Cabines telefòniques

  En aquests còmodes espais semiprivats que trobaràs a cada pis, hi podràs dur a terme trucades i videotrucades amb total privacitat.

 • Impressores de primer nivell

  Totes les plantes inclouen el seu propi espai equipat amb una impressora, subministraments d'oficina i trituradora de paper de primer nivell.

 • Wi-Fi d'alta velocitat

  Connecta't amb cable a Ethernet o a un Wi-Fi segur, amb assistència de TI i funcionalitat d'inici de sessió de convidat incloses.

 • Esdeveniments socials i professionals

  Des de tallers fins a panels amb líders de pensament i tastets de formatges, la nostra programació t'ajuda a nodrir una bona cultura d'equip.

 • Àrees comunes úniques

  El cor de les nostres ubicacions, aquestes sales són espais que recorden una sala d'estar i han estat dissenyades per a la creativitat, la comoditat i la productivitat.

 • Sales de reunions

  Tens molt per escollir, des de sales amb pissarres i taules altes per fer pluges d'idees fins a sales de conversa per a reunions informals, passant per sales de presentacions amb projectors i altaveus i sales especialitzades.

 • Begudes gratis

  Mantén el nivell de cafeïna amb el nostre cafè microtorrat o amb una tassa de te, i no t'oblidis d'hidratar-te amb l'aigua refrescant de fruites que trobaràs a totes les ubicacions de WeWork.

 • Stocked kitchens

  Gaudeix d'aigua de fruita, cafè microtorrat i te gratis o prepara't el dinar gràcies a les neveres, els microones i els rentavaixelles de què disposem.

 • Gestió de correu i paquets

  Des de sobres fins a caixes i entregues especials, l'equip de la nostra comunitat està disponible per ajudar-te amb la gestió del correu i els paquets.

Events at 198 Avenue De France

Tant si cerques coneixement, com inspiració o passar-ho bé, aquí sempre hi ha alguna cosa que val la pena. Fes una ullada als últims esdeveniments:

 • L&L : Ordonnances de loi
 • L&L : Techniques de respiration
 • Let's hack Covid-19
 • Kiosque des sciences sur le réchauffement climatique
Som aquí per ajudar-te
Antoine P.

L'equip de Mànagers de la Comunitat afegeix un toc professional i personal a tots els edificis de WeWork i està compromés a apoderar els membres en tot allò que pugui.

Ressenyes de Google

Elise Hummel
April 16, 2019
(Translated by Google) Perfect for our meetings (Original) Parfait pour nos réunions
YouKyi
February 24, 2020
(Translated by Google) Excellent office. (Original) Excellent bureau.
fatma aroua
February 22, 2020
(Translated by Google) I love 😍 (Original) J’adore 😍
thibaut lancrenon
12 de maig de 2019
As a visitor, really surprised by the quality and finition of the spaces ! Special mention for their rooftop
Baptiste
February 8, 2020
(Translated by Google) Very beautiful place, with a good atmosphere. Great (Original) De très beau lieu, avec une bonne ambiance. Super
Jeremy Navon
February 27, 2020
(Translated by Google) Without a doubt one of the best coworking spaces in Paris. Not only is the space magnificent (ask to visit the terrace on the 8th floor;) but the community team is great and always ready to help you on any subject!... Read more (Translated by Google) Without a doubt one of the best coworking spaces in Paris. Not only is the space magnificent (ask to visit the terrace on the 8th floor;) but the community team is great and always ready to help you on any subject! (Original) Sans aucun doute un des meilleurs espaces de coworking de Paris. Non seulement l'espace est magnifique (demandez à visiter la terrasse au 8ème étage ;) mais en plus l'équipe communauté est géniale et toujours prête à vous aidez sur tous les sujet !
Fan H
January 16, 2020
(Translated by Google) Cozy coworking space (Original) Espace de coworking agréable
Rémi Becheras
28 de maig de 2019
What a wonderful place to build a Startup!
florent flo
6 de juny de 2019
(Translated by Google) Very trendy (Original) Très branché
Benoit Vaquez
January 6, 2019
(Translated by Google) Wonderful place. A real pleasure to work in offices at Wework! Full of brightness, a very large Atrium, a terrace on the 8th (separated from the terrace smoking, a real plus! I love it. The big advantage here: the... Read more (Translated by Google) Wonderful place. A real pleasure to work in offices at Wework! Full of brightness, a very large Atrium, a terrace on the 8th (separated from the terrace smoking, a real plus! I love it. The big advantage here: the team. They are all listening, ready to help if there is any concern, it's really great. Add to that the TGIM (Thanks God It's Monday, ie a breakfast from time to time), and yoga on Wednesday, and you have the space of dreams. (Original) Magnifique endroit. Un vrai plaisir de travailler dans les bureaux chez Wework! Plein de luminosité, un très grand Atrium, une terrasse au 8e (séparée de la terrasse fumeurs, un vrai plus! J'adore. Le gros avantage ici: l'équipe. Ils sont tous à l'écoute, prêt a vous aider s'il y a le moindre souci, c'est vraiment génial. Ajoutez à cela le TGIM (Thanks God It's Monday, c'est à dire un petit déj de temps en temps), et du yoga le mercredi, et vous avez la l'espace de rêve.
Obaydul Haque
August 26, 2019
Wonderful place for work.
Gabriel Schemoul
February 27, 2020
(Translated by Google) WeWork is really the best of the best in terms of coworking. The places are simply magnificent, the community is very qualitative and the WeWork team is always on the lookout with us. It feels like home! (Original... Read more (Translated by Google) WeWork is really the best of the best in terms of coworking. The places are simply magnificent, the community is very qualitative and the WeWork team is always on the lookout with us. It feels like home! (Original) WeWork, c'est vraiment le top du top en terme de coworking. Les lieux sont tout bonnement magnifiques, la communauté est très qualitative et l'équipe WeWork est en permanence aux petits oignons avec nous. On s'y sent comme à la maison !
Seb Seb
28 de novembre de 2019
(Translated by Google) Very good place of training. Diversity of actions before during or after training. Multiple activities. Terrace with happy hour beers (Original) Très bon lieu de formation. Diversité d'actions avant pendant ou apr... Read more (Translated by Google) Very good place of training. Diversity of actions before during or after training. Multiple activities. Terrace with happy hour beers (Original) Très bon lieu de formation. Diversité d'actions avant pendant ou après les formations. Activités multiples. Terrasse avec happy hour bières
Franco Moreno
2 de maig de 2019
Great co-working space in the business district of Bercy. Very easy access by subway line 6 or RER C. The 8 story building is brand new and provides many common areas to work. Some areas are a bit noisy but there’s phone cabins availab... Read more Great co-working space in the business district of Bercy. Very easy access by subway line 6 or RER C. The 8 story building is brand new and provides many common areas to work. Some areas are a bit noisy but there’s phone cabins available that are great when you need privacy. The common spaces in each level are nicely design and well planed. Each level has its own kitchen were you have tea & coffee service. You can also heat your meal at lunch break. There’s a great Barista on the first floor preparing drinks, and that is included on the monthly fee ! One of the things I like more from this WeWork is the staff. They are all super friendly and always smiling. That really makes you feel good when you start your day ! I recommend WeWork for whoever needs a nice and profesional space to work.
Charles Strube
August 30, 2019
(Translated by Google) Very good co-working space (Original) Très bon espace de co-working

Load more

Ubicacions properes