1920 McKinney Ave

1920 McKinney Ave
Dallas, TX 75201
Är du intresserad av den här byggnaden?

Boka en personlig eller virtuell rundtur.

Se tillgängliga utrymmen och boka online.

Visa tillgängliga arbetsutrymmen
 • Uptown Delad arbetsplats
  Gemensamt utrymme
 • 1920 McKinney Ave Delad arbetsplats
  Booths
 • 1920 McKinney Ave Delad arbetsplats
  Hot Desks
 • Uptown Delad arbetsplats
  Gemensamt utrymme
 • Uptown Delad arbetsplats
  Privat kontor
 • 1920 McKinney Ave Delad arbetsplats
  Booths
 • Uptown Delad arbetsplats
  Gemensamt utrymme
 • 1920 McKinney Ave Reception
  Community-bar
 • 1920 McKinney Ave Office Space
  Kök
 • 1920 McKinney Ave Delad arbetsplats
  Gemensamt utrymme
 • 1920 McKinney Ave Office Space
  Konferensrum
 • 1920 McKinney Ave Delad arbetsplats
  Telefonrum
 • 1920 McKinney Ave Office Space
  Neon
 • 1920 McKinney Ave Office Space
  Bathroom
 • 1920 McKinney Ave Delad arbetsplats
  Honesty Market
 • 1920 McKinney Ave Office
  Privat kontor
 • 1920 McKinney Ave Office Space
  Gemensamt utrymme
 • 1920 McKinney Ave Office Space
  Område
 • 1920 McKinney Ave Office Space
  Uteservering

Tillgängligt arbetsutrymme

Hur många personer behöver få plats?
För att hålla social distansering på arbetsplatsen rekommenderar vi dig att välja ett utrymme som rymmer dubbelt så många personer som du försöker få plats med.

Faciliteter

Uppdaterade för din hälsa och säkerhet

 • Utökad städning
 • Beröringsfria behållare
 • Förbättrade HVAC-rutiner
 • Parkering
 • Hundvänligt
 • Utomhusutrymme
 • Cykelförvaring
 • Amningsrum

En hälsosammare arbetsplats

Med anledning av Covid-19 förbättrar vi våra hygien- och säkerhetsstandarder så att du ska slippa oroa dig.

Läs mer
Bättre hygienrutiner

Vi rengör oftare och mer intensivt för att värna om våra medlemmars och anställdas hälsa.

Personligt utrymme prioriteras

Vi har anpassat avståndet mellan sittplatserna i delade utrymmen så att våra medlemmar kan jobba som vanligt samtidigt som de håller fysiskt avstånd till varandra.

Skyltar med riktlinjer

Vi har satt upp strategiskt placerade skyltar med påminnelser om hur och när man ska hålla avstånd till varandra och vilka hygienrutiner man bör tänka på.

Hygienutrustning

Vi har försett våra lokaler med nytt material och ny utrustning så att våra medlemmar kan hålla utrymmena hygieniska och rena.

Förbättrad luft

Vi maximerar användningen av utomhusluft, utökar den schemalagda ventileringen när det är möjligt och samarbetar med våra hyresvärdar för att följa riktlinjerna gällande luftkvalitet från CDC och ASHRAE.

Läs mer
Bättre hygienrutiner
Vi rengör oftare och mer intensivt för att värna om våra medlemmars och anställdas hälsa.
Personligt utrymme prioriteras
Vi har anpassat avståndet mellan sittplatserna i delade utrymmen så att våra medlemmar kan jobba som vanligt samtidigt som de håller fysiskt avstånd till varandra.
Skyltar med riktlinjer
Vi har satt upp strategiskt placerade skyltar med påminnelser om hur och när man ska hålla avstånd till varandra och vilka hygienrutiner man bör tänka på.
Hygienutrustning
Vi har försett våra lokaler med nytt material och ny utrustning så att våra medlemmar kan hålla utrymmena hygieniska och rena.
Förbättrad luft
Vi maximerar användningen av utomhusluft, utökar den schemalagda ventileringen när det är möjligt och samarbetar med våra hyresvärdar för att följa riktlinjerna gällande luftkvalitet från CDC och ASHRAE.
Läs mer

Plats

1920 McKinney Ave Dallas, TX 75201
 • Parking Garage available.

Evenemang

Vill du lära dig något nytt, få inspiration eller helt enkelt koppla av? Här är det alltid något på gång. Här är våra senaste evenemang:

 • Conversation Matters
 • WeWork x TriNet

Uptown Dallas Office Space

In this modern, boutique building, WeWork Uptown offers Dallas office space like no other. With three floors of beautifully designed coworking spaces, sunlit private offices, and fresh conference rooms, creatives and suit types alike will appreciate this location. WeWork Uptown puts you in the heart of a coveted, upscale neighborhood. Take your power lunches to the next level at Water Grill, co... Read more In this modern, boutique building, WeWork Uptown offers Dallas office space like no other. With three floors of beautifully designed coworking spaces, sunlit private offices, and fresh conference rooms, creatives and suit types alike will appreciate this location. WeWork Uptown puts you in the heart of a coveted, upscale neighborhood. Take your power lunches to the next level at Water Grill, conveniently located right in the building. Need a break from the office? Take a stroll to nearby Klyde Warren Park where you will find yoga, live music, and food trucks. In the evenings, treat a client or your team to one of the many museums, concert halls, and theaters in the area. Perfect the art of your business in WeWork Uptown.

An Uptown Dallas Coworking Space with Style

With a little bit of pop art and a lot of love, we’ve brought a funky, vibrant energy into this brand new building. This space’s contemporary design and unique touch of flavor give this coworking space a personality all its own, brightening your team’s workday and encouraging them to color outside the lines. Lively client conversations and productive brainstorm sessions are bound to happen in this energetic community, which hosts diverse members from a wide range of industries. If you feel like getting a breath of fresh air, you’ll love our outdoor terraces where you’ll be able to enjoy our complimentary micro-roasted coffee or fruit water, while taking in inspiring views of the Dallas skyline. Join us at WeWork Uptown and innovate for the long-term.

Så tycker andra om oss

4.5 | 34 Google-recensioner

Tiago Carvalho
December 14, 2021
Merisa staff very nice person
Blac Coded
November 24, 2021
Great place 5 stars..
Ben R
November 5, 2021
Really neat place to work in!
Dan Nelson
December 6, 2020
Nice front desk team. Clean.
Capacitación Empresarial
May 20, 2020
Un espacio perfecto para tener reuniones de trabajo y sesiones de capacitación; WeWork da la grandiosa posibilidad de usar instalaciones en diferentes países si cuentas con una membresía en cualquiera de sus sedes.
DeJohnne “Mr Fitness Celebrity” Lacy
January 25, 2020
Nice an sophisticated
Cori Wetherald (She-Her)
September 27, 2019
I love working here. I think my clients enjoy how unique it is when they visit. I genuinely enjoy all the people who work here and the community team is incredibly engaged. It sounds too good to be true, so I hesitated to share this revi... Read more I love working here. I think my clients enjoy how unique it is when they visit. I genuinely enjoy all the people who work here and the community team is incredibly engaged. It sounds too good to be true, so I hesitated to share this review because I didn't want people to know about the secret work paradise we got going on, but then I decided that if you needed that in your life then you should probably know where to find it.
FRANANGELICO ONA
September 20, 2019
Community Team is great! Schedule your tour today!
Matt Strange
September 9, 2019
This place is more than just a place to work...it's a place to network, gather energy and learn about all sorts of new services and places around the DFW area. Don't be fooled by copycats, WeWork is the real deal.
Grace Curry
August 3, 2019
Love it!
Zainub Sareea
March 13, 2019
Loved everything about this place! Great location, staff and amenities!
Eddie Bright
March 5, 2019
Awesome co-working space
Glenn Clayton
October 11, 2018
Great Place
Jim Vallilee - FutureTrivia
September 9, 2018
Great open space offering a great working vibe.
Israel aka The lion of Judah Mason
August 26, 2018
This place looks awesome and is where Smile direct is located
Hämta fler
Här för att hjälpa
Marissa K.

Gruppledningsteamet ger en personlig, professional touch åt varje WeWork-byggnad och strävar efter att skapa möjligheter åt medlemmar på alla möjliga sätt.

Byggnader i närheten